Koulutuspalveluiden henkilökunta

Aineenopettajan pedagogiset opinnot

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Huttunen Anna-Leena suunnittelija +358408053759 RUU B224.5 anna-leena.huttunen@jyu.fi
Nurminen Pirjo opintosihteeri +358408053766 RUU B228 pirjo.e.nurminen@jyu.fi

Erityispedagogiikka

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Airio Maija koulutussuunnittelija +358408054560 RUU B220.2 maija.airio@jyu.fi
Haapavirta Sari opintosihteeri +358505453444 RUU B241.1 sari.haapavirta@jyu.fi
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi
Koivunen Tanja opintosihteeri +358505120295 RUU B223.2 tanja.koivunen@jyu.fi

Kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi
Koivunen-Klemmt Helena koulutussuunnittelija +358408053762 RUU B239 helena.l.koivunen-klemmt@jyu.fi
Virtanen Sari opintosihteeri +358408053776 RUU B229 sari.t.virtanen@jyu.fi

Kansainväliset asiat

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi
Vehkala Maarit opintosihteeri +358408054958 RUU D423.5 maarit.s.vehkala@jyu.fi

Luokanopettajankoulutus

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi
Kauppinen Airi opintosihteeri +358408053761 RUU B241.3 airi.kauppinen@jyu.fi
Kotilainen Jaana opintosihteeri +358408053765 RUU B241.2 jaana.kotilainen@jyu.fi
Nyyssönen Tiina koulutussuunnittelija +358407490345 RUU B236 tiina.m.nyyssonen@jyu.fi

Opinto-ohjauksen koulutukset

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi
Hemminki Kati koulutussuunnittelija +358408053763 RUU B223.2 kati.t.hemminki@jyu.fi

Psykologia

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Aalto Jutta koulutussuunnittelija +358408053109 Kärki6 Ab350.1 jutta.aalto@jyu.fi
Airio Maija koulutussuunnittelija +358408054560 RUU B220.2 maija.airio@jyu.fi
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi

Varhaiskasvatustiede

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Heimovaara Elisa kansainvälisten asioiden suunnittelija +358400247421 RUU B237 elisa.heimovaara@jyu.fi
Kokkonen Anna Mari koulutussuunnittelija +358408053123 RUU B220 annamari.kokkonen@jyu.fi
Virtanen Sari opintosihteeri +358408053776 RUU B229 sari.t.virtanen@jyu.fi

Jatko-opinnot

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Hokkanen Tiina erikoissuunnittelija +358408053106 RUU B223.3 tiina.m.hokkanen@jyu.fi

Opiskelijavalinta

Nimi Nimike Puhelinnumero Huone Sähköposti
Huttunen Anna-Leena suunnittelija +358408053759 RUU B224.5 anna-leena.huttunen@jyu.fi