05.03.2019

Henkilöstö - Staff - Department of Psychology

Henkilöluettelo voidaan järjestää myös tehtävänimikkeiden mukaisesti klikkaamalla sarakkeen otsikkoa. / The personnel list can be arranged also by tasks by clicking the headline of the column.
# Name Title Phone number Email Subject
A Aaltonen Jukka Professori / Professor / Emeritus jukka.aaltonen@jyu.fi
Administrative Services Laitoksen lähipalvelut
Ahonen Timo Professori / Professor / Emeritus +358 505538437 timo.p.s.ahonen@jyu.fi
Aro Tuija Yliopistonlehtori / Senior Lecturer +358 408053732 tuija.i.aro@jyu.fi
Astikainen Piia Yliopistotutkija / University Researcher +358 408053480 piia.astikainen@psyka.jyu.fi
Aunola Kaisa Professori / Professor / Koulutuksesta vastaava varajohtaja +358 408053481 kaisa.aunola@jyu.fi
Auvinen Elina Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408053441 elina.m.e.auvinen@jyu.fi
Azaiez Zammit Chatti Najla Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 466532326 najla.n.azaiez-zammit-chatti@jyu.fi
C Clem Anna-Leena Tohtorikoulutettava / Doctoral Student anna-leena.a-l.clem@jyu.fi
E Eklund Kenneth Yliopistonlehtori / Senior Lecturer +358 408053483 kenneth.m.eklund@jyu.fi
Elomaa Viki-Veikko Laboratorioinsinööri / Laboratory Engineer +358 408054514 viki.v.elomaa@jyu.fi
Eloranta Anna-Kaija Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408054169 anna-kaija.eloranta@jyu.fi
F Feldt Taru Professori / Professor / Tutkimuksesta vastaava varajohtaja +358 408053485 taru.feldt@psyka.jyu.fi
G Gallego Ana Tohtorikoulutettava / Doctoral Candidate +358 408055035 ana.gallego@jyu.fi
H Hartikainen Katja Yliopistonopettaja / University Teacher +358 408054677 katja.hartikainen@jyu.fi
Hernandez Barros Doris Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408053247 doris.m.hernandez-barros@jyu.fi
Hirvonen Riikka Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408054237 riikka.e.hirvonen@jyu.fi
Holma Juha Professori, Laitoksen johtaja / Professor, Head of Department +358 408053488 juha.holma@psyka.jyu.fi
Honkanen Tarja Projektisihteeri / Project Secretary +358 408053506 tarja.a.honkanen@jyu.fi
Huhtala Mari Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408054236 mari.huhtala@jyu.fi
Hyvönen Katriina Yliopistotutkija / Senior Researcher +358 407650584 katriina.i.hyvonen@jyu.fi
Hämäläinen Jarmo Yliopistotutkija / University Researcher +358 408053490 jarmo.a.hamalainen@jyu.fi
I Irani Ouchbolagh Fatemeh Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408055132 fatemeh.irani-ouchbolagh@jyu.fi
J Jaskio Anne Koulutussuunnittelija / Programme Planner +358 408053492 anne.jaskio@psyka.jyu.fi
Jokinen Kimmo Professori / Professor +358 408053125 kimmo.j.jokinen@jyu.fi
K Kaartinen Jukka Yliopistotutkija / University Researcher +358400248148 jukka.kaartinen@jyu.fi
Kangas Elina Tohtorikoulutettava / Doctoral Student 040 5422265 elina.s.kangas@student.jyu.fi
Kanniainen Laura Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408054907 laura.k.kanniainen@jyu.fi
Karhinen-Soppi Anu Projektitutkija / Project Researcher 040 8054635 anu.r.karhinen-soppi@jyu.fi
Keinonen Katariina Tohtorikoulutettava / Doctoral Student katariina.e.keinonen@jyu.fi
Kinnunen Petri Tekninen avustaja / Technical Assistant +358 408053497 petri.j.kinnunen@jyu.fi
Kirjavainen Ville Tohtorikoulutettava / Doctoral Student ville.v.kirjavainen@student.jyu.fi
Kiuru Noona Apulaisprofessori / Associate Professor +358 408054740 noona.h.kiuru@jyu.fi
Kolozsvári Orsolya Tohtorikoulutettava / Doctoral Student orsolya.b.kolozsvari@jyu.fi
Korpipää Heidi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student heidi.m.korpipaa@student.jyu.fi
Kujala Jan Apulaisprofessori / Associate Professor 040 7504965 jan.j.kujala@jyu.fi
Kullberg Nina Tutkimusavustaja / Research Assistant +358 408054724 nina.m.kullberg@student.jyu.fi
Kurkela Jari Tutkijatohtori / Postdoctoral researcher +358 408054538 jari.kurkela@jyu.fi
Kuusinen Kirsti-Liisa Yliopistonlehtori / Senior Lecturer +358 408053501 kirsti-liisa.kuusinen@jyu.fi
Kykyri Virpi-Liisa Yliopistotutkija/ Senior Researcher +358 408053745 virpi-liisa.e.kykyri@jyu.fi
L Laitila Aarno Professori / Professor +358 408053464 aarno.a.laitila@jyu.fi
Laitinen Hanna Suunnittelija / Coordinator +358 408054352 hanna.r.laitinen@jyu.fi
Lapinkero Hanna-Maija Projektitutkija / Project Researcher +358 408054829 hanna-maija.lapinkero@jyu.fi
Lappalainen Päivi Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408054192 paivi.k.lappalainen@jyu.fi
Lappalainen Raimo Professori, Varadekaani/ Professor, / Vice Dean +358 504432349 raimo.lappalainen@psyka.jyu.fi
Lehtomäki Krista Tohtorikoulutettava / Doctoral Student krista.t.j.lehtomaki@jyu.fi
Leppänen Paavo Professori / Professor, Vice Dean of Faculty of Education and Psychology +358 503384747 paavo.ht.leppanen@jyu.fi
Li Xueqiao Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 40 8424845 xueqiao.x.li@jyu.fi
Lipponen Arto Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 405423281 arto.j.lipponen@jyu.fi
Loberg Otto Tohtorikoulutettava / Doctoral Student otto.h.loberg@student.jyu.fi
Lohvansuu Kaisa Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 407650684 kaisa.lohvansuu@jyu.fi
Louleli Natalia Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 466537575 natalia.n.louleli@jyu.fi
Lyyra Pessi Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher pessi.lyyra@jyu.fi
Lyytinen Heikki Professori / Professor +358 505524892 heikki.j.lyytinen@jyu.fi
M Mauno Saija Yliopistotutkija / University Researcher +358 408053510 saija.mauno@psyka.jyu.fi
Maunula Sini Projektisihteeri / Project Secretary +358 408054542 sini.e.maunula@jyu.fi
Monto Simo Yliopistotutkija / University Researcher +358 408053498 simo.p.monto@jyu.fi
Muotka Joona Yliopistonopettaja / University Teacher +358 504433315 joona.s.muotka@jyu.fi
Määttä Sami Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408053447 sami.j.maatta@jyu.fi
N Niemi Sanna Tutkimusavustaja / Research Assistant +358 40805 5043 sanna.m.niemi@student.jyu.fi
Nokia Miriam Akatemiatutkija / Academy Research Fellow +358 408053517 miriam.nokia@jyu.fi
O Otieno Suzanne Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408053281 suzanne.c.otieno@jyu.fi
P Paananen Mika Yliopistonopettaja/University Teacher +358 503685208 mika.j.paananen@jyu.fi
Parada Filomena Yliopistotutkija / University Researcher +358 408055063 filomena.f.parada@jyu.fi
Parviainen Milja Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408055122 milja.m.parviainen@jyu.fi
Parviainen Tiina Yliopistotutkija / University Researcher +358 408053533 tiina.m.parviainen@jyu.fi
Penttonen Markku Yliopistotutkija / Senior researcher, Adjunct professor +358 408054304 markku.penttonen@jyu.fi
Pirskanen Henna Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408054934 henna.pirskanen@jyu.fi
Pulkkinen Lea Professori / Professor Emerita +358 445524892 lea.pulkkinen@psyka.jyu.fi
Puolakanaho Anne Yliopistotutkija / University Researcher +358 408055125 anne.puolakanaho@jyu.fi
Pylvänäinen Päivi Projektitutkija / Project Researcher +358 408054242 paivi.m.pylvanainen@jyu.fi
Päivinen Helena Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408053980 helena.paivinen@jyu.fi
R Ranta Mette Tutkijatohtori / Post-doctoral Researcher +358 415103335; +358 400470594 mette.ranta@jyu.fi
Riachi Eve Tohtorikoulutettava / Doctoral Student eve.e.riachi@student.jyu.fi
Ronkainen Noora Yliopistotutkija / University Researcher +358 408313904 noora.j.ronkainen@jyu.fi
Ruohonen Elisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408053503 elisa.m.ruohonen@jyu.fi
Ruotsalainen Ilona Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408054871 ilona.p.ruotsalainen@jyu.fi
Ryba Tatiana Yliopistotutkija / University Researcher +358 408054460 tatiana.ryba@jyu.fi
Räsänen Panajiota Projektitutkija / Project Researcher +358 408054518 panajiota.rasanen@jyu.fi
S Saarinen Marja Projektisuunnittelija / Project Planner +358 408053531 marja.s.saarinen@jyu.fi
Saarinen Milla Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 404826623 milla.s.a.saarinen@jyu.fi
Salminen Stela Tohtorikoulutettava / Doctoral student +49 157 52383 797 (Germany) / +358 440 855 335 (Finland) stela.salminen@gmail.com
Salonen Kirsi Projektitutkija / Project Researcher +358 408054683 kirsi.j.salonen@jyu.fi
Santhana Gopalan Praghajieeth Raajhen Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 465644616 prrasant@jyu.fi
Savolainen Katri Vieraileva tutkija / Visiting researcher +358 40 805 4854 katri.s.savolainen@jyu.fi
Seikkula Jaakko Professori / Professor /Emeritus +358 504432361 jaakko.seikkula@psyka.jyu.fi
Selänne Anniina Tutkimusavustaja / Research Assistant +358 408054477 anniina.m.selanne@student.jyu.fi
Silinskas Gintautas Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408054215 gintautas.silinskas@jyu.fi
Siltala Heli Tohtorikoulutettava / Doctoral Student heli.p.siltala@jyu.fi
Sorkkila Matilda Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher +358 408054709 matilda.sorkkila@jyu.fi
Strömmer Juho Tutkijatohtori /Postdoctoral researcher +358 408054710 juho.strommer@jyu.fi
T Tian Lili Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 465372748 lili.t.tian@student.jyu.fi
Tolvanen Asko Yliopistotutkija / University Researcher +358 408053537 asko.j.tolvanen@jyu.fi
Tsupari Heidi Projektitutkija / Project Researcher +358 408053084 heidi.tsupari@jyu.fi
V van Bijnen Sam Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 408054130 sam.s.vanbijnen@jyu.fi
Vasalampi Kati Yliopistotutkija / University Researcher +358 408054126 kati.vasalampi@jyu.fi
Veistola Sara Tutkimusavustaja +358 406361682 sara.h.veistola@jyu.fi
Viljanto Lauri Tutkimusteknikko / Research Technician +358 505487404 lauri.viljanto@jyu.fi
W Wahlström Jarl Professori / Professor /Emeritus +358 504273073 jarl.wahlstrom@jyu.fi
Waselius Tomi Tutkijatohtori / Postdoctoral researcher +358 408054185 tomi.m.waselius@jyu.fi
Wikgren Jan Yliopistonlehtori / Senior Lecturer +358 408053541 jan.h.wikgren@jyu.fi
X Xu Qianru Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 469347650 qiaxu@student.jyu.fi
Xu Weiyong Tohtorikoulutettava / Doctoral Student weiyong.w.xu@jyu.fi
Y Yang Tiantian Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 465372762 tiantian.t.yang@student.jyu.fi
Ye Chaoxiong Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358 465595558 chaoxiong.c.ye@jyu.fi