05.10.2017

Alumniyhdyshenkilöt

Yliopiston alumniyhdyshenkilöt (heinäkuu 2017)

Avoin yliopisto
Teija Laurikainen, 040 805 4552, teija.e.laurikainen@jyu.fi

Bio- ja ympäristötieteiden laitos 
Tiina Hakanen, 040 805 3856, tiina.m.hakanen@jyu.fi

Erityispedagogiikka
Maija Airio, 040 805 4560, maija.airio@jyu.fi

Fysiikan laitos 
Minttu Haapaniemi, 040 805 4554, minttu.m.haapaniemi@jyu.fi

Historian ja etnologian laitos
Heli Valtonen, 040 805 4897, heli.valtonen@jyu.fi
Susanna Niiranen, 040 8094012, susanna.niiranen@jyu.fi

Informaatioteknologian tiedekunta 
Eija Hatanpää, 050 3610988, eija.hatanpaa@jyu.fi

Kauppakorkeakoulu
Tiedot ilmoitetaan myöhemmin

Kasvatustiede ja aikuiskasvatustiede 
Helena Koivunen-Klemmt, 040 8053762, helena.koivunen-klemmt@jyu.fi

Kemian laitos 
Teija Tatti, 040 805 3711, teija.t.tatti@jyu.fi

Kieli- ja viestintätieteiden laitos 
Anna-Maria Strengell, 040 8053241, anna-maria.strengell@jyu.fi

Liikuntabiologia 
Heikki Kyröläinen, 040 5408703, heikki.kyrolainen@jyu.fi

Liikunnan käyttäytymis- ja yhteiskuntatieteet 
Mikko Huhtiniemi, 040 805 3945, mikko.huhtiniemi@jyu.fi

Matematiikan ja tilastotieteen laitos 
Tilastotiede: Salme Kärkkäinen, 040 805 3461, salme.karkkainen@jyu.fi
Matematiikka: Ari Lehtonen, 040 805 3438, ari.t.e.lehtonen@jyu.fi

Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos 
Musiikki: Hannele Saari, 040 8054317, hannele.saari@jyu.fi
Musiikki: Erja Kosonen, 050 3767017, erja.kosonen@jyu.fi
Taidehistoria, taidekasvatus, kirjallisuus: Tiedot ilmoitetaan myöhemmin.

Opettajankoulutuslaitos 
Tiedot ilmoitetaan myöhemmin

Psykologian laitos 
Riikka Hirvonen, 040 805 4237, riikka.e.hirvonen@jyu.fi

Terveystieteet
Ritva Sakari, 040 8053591, ritva.sakari@jyu.fi

Tietojenkäsittelytieteiden laitos 
Tapio Tammi, 050 3761204, tapio.tammi@jyu.fi

Tietotekniikan laitos 
Ilona Lapinkylä, 040 8054479, ilona.lapinkyla@jyu.fi

Varhaiskasvatus
Anna Mari Kokkonen, 040 805 3123, annamari.kokkonen@jyu.fi

Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos
Sosiaalityö: Maija Mänttäri-van der Kuip, 040 759 6165, maija.manttari@jyu.fi
Filosofia, elämänkatsomustieto, sosiaalityö, sosiaaligerontologia, valtio-oppi, yhteiskuntatiede: Ainoriitta Pöllänen, 040 8053117, ainoriitta.pollanen@jyu.fi
Yhteiskuntapolitiikka, sosiologia, naistutkimus ja kulttuuripolitiikka: Kristiina Ruokoja, 040 8054506, kristiina.ruokoja@jyu.fi