29.01.2018

Jäsenet

Hallitus 1.1.2018-31.12.2021

Kansleri emerita Krista Varantola, puheenjohtaja (1.1.2018-31.12.2019)

Erityisasiantuntija Kaisa Oksanen, varapuheenjohtaja (1.1.2018-31.12.2019)

Pääekonomisti Aki Kangasharju (1.1.2018-31.12.2019)

Professori Pekka Koskela

Professori Terhi-Anna Wilska

Yliopistonlehtori Olli-Pekka Moisio

Opiskelija Arttu Karila (1.1.2018-31.12.2019)

Jäsenten esittelysivu

Hallitus 2018-2021

 

Pekka Koskela, Terhi-Anna Wilska ja Olli-Pekka Moisio valittiin Jyväskylän yliopiston hallitukseen toimikaudelle 1.1.2018 - 31.12.2021

Yliopistokollegio valitsi kokouksessaan 16.5.2017 hallituksen yliopistoyhteisön ulkopuolisiksi jäseniksi KTT Aki Kangasharjun, FT Kaisa Oksasen ja emeritakansleri, FT Krista Varantolan toimikaudelle 1.1.2018-31.12.2019 (tiedote 16.5.2017).