29.01.2019

Toiminnanohjaus - Division of Policy and Planning

# Nimi Nimike Sähköposti Puhelinnumero Huone Kuvaus
A Aumanen Viivi-Maija erityisasiantuntija, Senior Specialist viivi.aumanen@jyu.fi +358408054732 C 132 Tiedolla toimiminen sekä tiedontuotanto ja raportointi (datatiimi@jyu.fi)
F Fadjukoff Päivi erityisasiantuntija, Senior Advisor paivi.fadjukoff@jyu.fi +358505181410 C319 KeHO
G Grönlund Anna kehittämispäällikkö, kansainvälistyminen & korkeakoulupolitiikka, Head of Internationalization & Higher Education Policy anna.m.gronlund@jyu.fi +358503130401 C 318 Kansainväliset asiat ja tiede- ja korkeakoulupolitiikka
H Halonen Pirjo laatupäällikkö, Quality Manager pirjo.halonen@jyu.fi +358504285315 C 317
K Kokko Jenni tietoasiantuntija, Data Analysis Specialist jenni.m.kokko@jyu.fi +358503109988 C 132 Tiedontuotanto ja raportointi (datatiimi@jyu.fi) sekä tietovarastointi (tietovarasto@jyu.fi)
L Laakso Olli-Pekka turvallisuuspäällikkö, Security Manager olli-pekka.laakso@jyu.fi +358504285310 Yliopiston turvallisuustoiminnan operatiivinen johtaminen ja kehittäminen, yliopiston työsuojelupäällikkö
Lehtiö Ari pääarkkitehti, Chief Enterprise Architect ari.lehtio@jyu.fi +358503610992 Kärki6 Ab354.3
Linna Kirsi asiantuntija, Specialist kirsi.linna@jyu.fi +358408053619 C 316 TTS, sopimusneuvottelut, raportointi
M Maukonen Helena tietoasiantuntija, Data Analysis Specialist helena.h.maukonen@jyu.fi +358408054838 C 132 Tiedontuotanto ja raportointi (datatiimi@jyu.fi)
P Pirkkalainen Jarkko kehitysjohtaja, Development Director jarkko.pirkkalainen@jyu.fi +358407373364 C 315
Pitkänen Matti sisäinen tarkastaja, Internal Auditor matti.pitkanen@jyu.fi +358408054402 C Arviointien toteuttaminen sisäisen tarkastuksen vuosittaisen toimintasuunnitelman mukaisesti ja riskienhallintatyöhön osallistuminen