Tutkimus- ja innovaatiopalvelut - Research and Innovation Services

Yhteysjohtaja - Director of Relations

Mustonen Anu
anu.mustonen@jyu.fi
050 564 9022
Tutkimus- ja innovaatiopalveluiden esimies

Tutkimus- ja innovaatiopalvelut - Research and Innovation Services

Humala Elina, tutkimusrahoituksen erityisasiantuntija, Senior Grant Advisor
elina.humala@jyu.fi
040 805 4715
Agora, huone C513.3
Tutkimusrahoituksen esimies, tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: H2020-tutkimushankkeet: ERC, MSCA
Aittola Marko, tutkimusrahoituksen asiantuntija, Research Funding Advisor
marko.aittola@chydenius.fi
040 726 7865
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: rakennerahastot, Interreg-ohjelmat
Huhtala Satu, tutkimusrahoituksen asiantuntija, Research Funding Advisor
satu.m.huhtala@jyu.fi
040 024 8085
Agora, huone C514.3
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: Suomen Akatemia, STN, Life+
Höytö Anne, tutkimusrahoituksen asiantuntija, Research Funding Advisor
anne.m.hoyto@jyu.fi
040 805 4676
Agora, huone C513.4
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: H2020- tutkimushankkeet: Teollisuuden johtoasema, JY:n koordinoimat konsortiohankkeet
Reitzer Riikka, innovaatiotoiminnan erityisasiantuntija, Senior IPR Advisor
riikka.reitzer@jyu.fi
040 822 5358
Agora, huone C513.2
Innovaatiotoiminnan palveluvastaava, keksintöilmoitukset, kaupallistaminen
Sivula Leena, tutkimusrahoituksen asiantuntija, Research Funding Advisor
leena.sivula@jyu.fi
040 805 5116
Agora, huone C512.3
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: säätiörahoitus
Tiilikainen-Tervaniemi Anu, tutkimusrahoituksen asiantuntija, Research Funding Advisor
anu.m.tiilikainen-tervaniemi@jyu.fi
040 805 4523
Agora, huone C512.3
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: H2020-tutkimushankkeet: yhteiskunnalliset haasteet, Erasmus+
Värre Maria, tutkimusrahoituksen asiantuntija, Research Funding Advisor
maria.varre@jyu.fi
040 805 4702
Agora, huone C514.4
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: Tekes, tutkimusrahoitusviestintä, yksikön viestintä