09.04.2018

Vahtimestarit

Jyväskylän yliopiston vahtimestarien yhteystiedot alueittain ja rakennuksittain

Kartta

Löytötavarat: löytötavaroita voi tiedustella vahtimestareilta. Jos omistaja ei nouda löytöä kuukauden kuluessa, niin se toimitetaan poliisille.
Jos olet löytänyt tavaran ja tiedät sen omistajan, tulee sinun ilmoittaa asiasta omistajalle. Jos et tiedä kenen tavara on, toimita se yliopiston vahtimestareille.

  • Seminaarinmäki, Kirjasto, puh. 050 428 5237
  • Seminaarinmäki, Päärakennus, puh. 0500 645 146
  • Seminaarinmäki, Liikunta, puh. 050 428 5236
  • Mattilanniemi, puh. 050 428 5233
  • Agora,  puh. 050 428 5234
  • Ylistönrinne,  puh. 040 805 3635
  • Ruusupuisto,  puh. 040 805 3300

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi
vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi
vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi

vahtimestarit-mattilanniemi@jyu.fi
vahtimestarit-agora@jyu.fi
vahtimestarit-ylisto@jyu.fi
vahtimestarit-ruusupuisto@jyu.fi

Ylivahtimestari, tehtävää hoitaa Jari Paananen

 
0500 636 965
jari.p.paananen@jyu.fi

   

Seminaarinmäki

Athenaeum (A), Educa (D), Historica (H), Paja (I), Puutarhuri (J), Musica (M), Oppio (O), Ryhtilä (R), Seminarium (S), T-rak.
Seminaarinkatu 15

Vahtimestarien palvelupiste, Kirjasto (B), 1. krs.
Seminaarinkatu 15

  • Asikainen Martti, 050 395 6013, martti.h.j.asikainen@jyu.fi
  • Lemiläinen Tarmo, 050 428 5299, tarmo.j.lemilainen@jyu.fi
  • Pakarinen Timo, 0500 648 107, timo.pakarinen@jyu.fi
  • Vilen Hannu, 0500 679 244, hannu.vilen@jyu.fi
  • Iltola Henri, 040 805 3744, henri.i.iltola@jyu.fi 

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi                                                 

050 428 5237

Kirjasto (B)
Seminaarinkatu 15

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi  

Päivystysnumero 050 428 5237

Päärakennus (C), Kokoustila Lyhty (P), Proxima (X, vanha ala-aste), Fennicum (F), E-rakennus, G-rakennus
Seminaarinkatu 15

  • Nieminen Lasse, 050 428 5230, lasse.p.nieminen@jyu.fi
  • Turunen Juha, 050 428 5300, juha.turunen@jyu.fi
  • Lahtinen Minna-Maria, 040 805 4265, minna-maria.lahtinen@jyu.fi

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi  

Päivystysnumero 0500 645 146

Philologica (P), peruskorjauksessa (ei käytössä)
Seminaarinkatu 15

 

Liikunta-rakennus (L) ja Urheiluhallit U1-U2 (Urheiluhalli U1: ei käytössä)
Keskussairaalantie 4

Opinkivi (OPK), Lozzi (P), Akateeminen kahvila (P)
Keskussairaalantie 2

  • Eerola Aarno, 0400 248 128,  aarno.eerola@jyu.fi
  • Rantanen Jarmo, 040 805 4700,  jarmo.j.rantanen@jyu.fi
  • Takala Toni, 040 805 4698, toni.j.takala@jyu.fi

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi    

Päivystysnro 050 428 5236

E-rakennus
Seminaarinkatu 15

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi 

Päivystysnumero 0500 645 146

Normaalikoulu, alakoulu (K)
Pitkäkatu 8

 040 716 8815

Normaalikoulu, yläkoulu (N)
Yliopistonkatu 1

 040 716 7820

Hippos

Liikuntalaboratorio (LL)
Rautpohjankatu 8

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi  
Päivystysnro 050 428 5223

Viveca (Viv)
Rautpohjankatu 8a

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi 
Päivystysnro 050 428 5223
Arkisin klo 16-20: 050 428 5236

Mattilanniemi ja Ruusupuisto

Agora (Ag) ja Kärki, Mattilanniemi 2

Mattilanniemi A-rak. ja D-rak. (MaA ja MaD), Ahlmaninkatu 2

Ruusupuisto (RUU), Alvar Aallon katu 9

  • Nieminen Petteri, 050 428 5226,  petteri.nieminen@jyu.fi
  • Patama Timo, 0500 642 671,  timo.a.patama@jyu.fi
  • Takkinen Vesa, 040 805 4355,  vesa.t.takkinen@jyu.fi
  • Kervinen Hanna-Kaisa, 040 805 3724, kaisa.h.k.kervinen@jyu.fi
  • Huttunen Jani, 040 805 3746, jani.m.t.huttunen@jyu.fi 
Vahtimestarien palvelupiste, MaD, 1. krs.:
  • Piispanen Harri, 050 428 5233,  harri.u.piispanen@jyu.fi

vahtimestarit-agora@jyu.fi, 050 428 5234

vahtimestarit-mattilanniemi@jyu.fi, 050 428 5233

vahtimestarit-ruusupuisto@jyu.fi, 040 805 3300

 

 

 

Ylistönrinne

Survontie 9

Ambiotica (YA), Bio- ja ympäristötieteiden laitos (YAA, YAB, YAC), Mat.-luonnontiet.tdk (YK), Nanoscience Center (YN), Fysiikan laitos ja syklotroni (YFL, YS), Kemian laitos (YE, YF, YO, YSK)

  • Sironen Lasse, 040 805 4574,  lasse.t.sironen@jyu.fi
  • Tapper Jari, 040 805 4397,  jari.e.tapper@jyu.fi
  • Vilkamaa Anssi, 050 428 5239,  anssi.vilkamaa@jyu.fi
  • Majala Jyrki, 040 805 4354, jyrki.k.majala@jyu.fi

vahtimestarit-ylisto@jyu.fi             

040 805 3635

Kuljetukset ja autopalvelut

Lisätietoja (vain JYU henkilöstölle)

Ti­loi­hin liit­ty­vät pal­ve­lu­pyyn­nöt

Tilojen palvelupyyntöjärjestelmän kautta (vain JYU henkilöstölle)