14.11.2017

Vahtimestarit

Jyväskylän yliopiston vahtimestarien yhteystiedot alueittain ja rakennuksittain

Kartta

Löytötavarat: löytötavaroita voi tiedustella vahtimestareilta. Jos omistaja ei nouda löytöä kuukauden kuluessa, niin se toimitetaan poliisille.
Jos olet löytänyt tavaran ja tiedät sen omistajan, tulee sinun ilmoittaa asiasta omistajalle. Jos et tiedä kenen tavara on, toimita se yliopiston vahtimestareille.

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi
vahtimestarit-mattilanniemi@jyu.fi
vahtimestarit-agora@jyu.fi
vahtimestarit-ylisto@jyu.fi
vahtimestarit-ruusupuisto@jyu.fi

Ylivahtimestari Rauno Helle

 
050 428 5222
rauno.e.helle@jyu.fi

   

S e m i n a a r i n m ä k i                                  

Athenaeum (A), Educa (D), E-rak., Fennicum (F), G-rak., Historica (H), Paja (I),
Puutarhuri (J), Juomatehdas (JT), Musica (M), Oppio (O), Ryhtilä (R), Seminarium (S), T-rak.
Seminaarinkatu 15

Vahtimestarien palvelupiste, Kirjasto (B), 1. krs.
Seminaarinkatu 15

  • Asikainen Martti, 050 395 6013, martti.h.j.asikainen@jyu.fi
  • Lemiläinen Tarmo, 050 428 5299, tarmo.j.lemilainen@jyu.fi
  • Pakarinen Timo, 0500 648 107, timo.pakarinen@jyu.fi
  • Vilen Hannu, 0500 679 244, hannu.vilen@jyu.fi
  • Hirvonen Tiina, 040 805 3626, tiina.p.m.hirvonen@jyu.fi
  • Paananen Jari, 0500 636 965, jari.p.paananen@jyu.fi

vahtimestarit-seminaarinmaki@jyu.fi                                                 

050 428 5237

Kirjasto (B),
Seminaarinkatu 15

Päivystysnumero 050 428 5237

Päärakennus (C),
Seminaarinkatu 15

  • Nieminen Lasse, 050 428 5230, lasse.p.nieminen@jyu.fi
  • Turunen Juha, 050 428 5300, juha.turunen@jyu.fi
  • Lahtinen Minna-Maria, 040 805 4265, minna-maria.lahtinen@jyu.fi

Päivystysnumero 0500 645 146

Proxima (X),
vanha ala-aste, Seminaarinkatu 15

  • Palvelupiste: kirjasto (B)

 050 428 5237

Philologica (P), peruskorjauksessa (ei käytössä)
Seminaarinkatu 15

 

Ruusupuisto (RUU), 1. krs.   
Alvar Aallon katu 9

vahtimestarit-ruusupuisto@jyu.fi

040 805 3300

Liikunta-rakennus (L) ja Urheiluhalli U2, (Urheiluhalli U1: ei käytössä)
Keskussairaalantie 4

Opinkivi (OPK),
Keskussairaalantie 2

  • Eerola Aarno, 0400 248 128,  aarno.eerola@jyu.fi
  • Rantanen Jarmo, 040 805 4700,  jarmo.j.rantanen@jyu.fi
  • Takala Toni, 040 805 4698, toni.j.takala@jyu.fi
 Päivystysnro 050 428 5236

E-rakennus,
Seminaarinkatu 15

 

Normaalikoulu, alakoulu (K),
Pitkäkatu 8

 040 716 8815

Normaalikoulu, yläkoulu (N)
Yliopistonkatu 1

 040 716 7820

H i p p o s

Liikuntalaboratorio (LL),
Rautpohjankatu 8

 Päivystysnro 050 428 5223

Viveca (Viv),
Rautpohjankatu 8a

Päivystysnro 050 428 5223
Arkisin klo 16-20: 050 428 5236

M a t t i l a n n i e m i         

Mattilanniemi A-rak. ja D-rak. (MaA ja MaD),
Ahlmaninkatu 2

Vahtimestarien palvelupiste, MaD, 1. krs.

  • Patama Timo, 0500 642 671,  timo.a.patama@jyu.fi
  • Piispanen Harri, 050 428 5233,  harri.u.piispanen@jyu.fi

vahtimestarit-mattilanniemi@jyu.fi

050 428 5233

 

Agora (Ag) ja Kärki,
Mattilanniemi 2

Vahtimestarien palvelupiste, Ag, 1. krs.

  • Nieminen Petteri, 050 428 5226,  petteri.nieminen@jyu.fi
  • Majala Jyrki, 040 805 4354,  jyrki.k.majala@jyu.fi
  • Takkinen Vesa, 040 805 4355,  vesa.t.takkinen@jyu.fi

vahtimestarit-agora@jyu.fi

050 428 5234

Y l i s t ö n r i n n e

Survontie 9

Ambiotica (YA), Bio- ja ympäristötieteiden laitos (YAA, YAB, YAC), Mat.-luonnontiet.tdk (YK), Nanoscience Center (YN), Fysiikan laitos ja syklotroni (YFL, YS), Kemian laitos (YE, YF, YO, YSK)

  • Sironen Lasse, 040 805 4574,  lasse.t.sironen@jyu.fi
  • Tapper Jari, 040 805 4397,  jari.e.tapper@jyu.fi
  • Vilkamaa Anssi, 050 428 5239,  anssi.vilkamaa@jyu.fi

vahtimestarit-ylisto@jyu.fi             

040 805 3635

Kuljetukset ja autopalvelut

Lisätietoja (vain JYU henkilöstölle)

Ti­loi­hin liit­ty­vät pal­ve­lu­pyyn­nöt

Tilojen palvelupyyntöjärjestelmän kautta (vain JYU henkilöstölle)