Toimikunnat

Tasa-arvotoimikunnan jäsenet 2017-2018

 

Puheenjohtaja
Professori Mika Lähteenmäki

Kielten laitos

Pl 35, 40014 Jyväskylän yliopisto

mika.k.lahteenmaki(at)jyu.fi

Puh. 040 805 3206

varajäsen yliopistonlehtori Kia Lindroos

Tasa-arvotoimikunnan sihteeri

suunnittelija Hannu Puupponen, puh. 0400 247 389, sähköposti: hannu.puupponen(a)jyu.fi

 

Toimikunnan jäsenet:

yliopistotutkija Arto Ahonen, puh. 040 839 4209, sähköposti: arto.ahonen(a)jyu.fi, varajäsen yliopistotutkija Kaisa Leino

yliopistolehtori Leena Lindström, puh. 040 842 7228, sähköposti: leena.m.lindstrom(a)jyu.fi, varajäsen professori Taija Juutinen

lehtori Antti Lokka, puh. 050 386 3039, sähköposti: antti.lokka(a)jyu.fi, varajäsen yliopistotutkija Taru Feldt

yliopistonopettaja Päivi Matilainen, puh. 040 576 7772, sähköposti: paivi.matilainen(a)jyu.fi, varajäsen yliopistonopettaja Auli Talamo

lehtori Antti Rautiainen, puh. 040 576 7836 , sähköposti: antti.i.rautiainen(a)jyu.fi, varajäsen yliopistotutkija Tiina Onkila

lehtori Erja Kosonen Jyväskylän yliopiston opetusalan yhdistys, puh. 050 376 7017, sähköposti: erja.kosonen(a)jyu.fi

tilapalveluinsinööri Heli Vertamo, puh. 040 805 4463, sähköposti: heli.vertamo(a)jyu.fi, varajäsen it-tukihenkilö Jouni Penttinen JYHY ry.

arkistoasiantuntija Jani Hartonen JYTT ry., puh. 040 805 3474, sähköposti: jani.m.hartonen(a)jyu.fi

JYY:n sosiaalipoliittinen asiantuntija Jonna Varsa, puh. 050 307 0540, sopo-asiantuntija(a)jyy.fi, varajäsen Aino Rytkönen

opiskelija Riitu Pirkkalainen, varajäsen opiskelija Juha Närhi

yliopistonlakimies Sanna Anttilainen, puh. 050 443 2367, sähköposti: sanna.anttilainen(a)jyu.fi, varajäsen henkilöstölakimies Mari Nirkkonen.

 

 

Jaa |