18.04.2017

2017 tiedekuntaneuvoston jäsenten yhteystiedot

 

Nimi Titteli Yksikkö / Yritys Sähköpostiosoite Lyhytnro
Ahola Emmi Opiskelija    emmi.h.ahola@student.jyu.fi  
Ala-Ruona Esa Yliopistotutkija musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  esa.ala-ruona@jyu.fi 7342
Croucher Stephen Professori kieli- ja viestintieteiden laitos  stephen.m.croucher@jyu.fi 2654
Dufva Hannele Professori kieli- ja viestintieteiden laitos  hannele.t.m.dufva@jyu.fi 7419
Erkkilä Jaakko Professori musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  jaakko.erkkila@jyu.fi 7351
Forsgren Bella Opiskelija    bella.forsgren@gmail.com    
Halonen Mia Tutkija Soveltavan kielentutkimuksen keskus  mia.m.halonen@jyu.fi 3524
Hanka Heikki Professori musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  heikki.j.hanka@jyu.fi 7466
Huhta Ari Professori Soveltavan kielentutkimuksen keskus  ari.huhta@jyu.fi 3539
Ihalainen Pasi Professori historian ja etnologian laitos  pasi.t.ihalainen@jyu.fi 7284
Jouhki Jukka Yliopistotutkija historian ja etnologian laitos  jukka.jouhki@jyu.fi 7266
Järvinen Asta Opiskelija    asta.e.jarvinen@student.jyu.fi   
Kannasoja Sirpa Yliopistonlehtori yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  sirpa.kannasoja@jyu.fi 3050
Keskinen Mikko Professori musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  mikko.o.keskinen@jyu.fi 7467
Koskimaa Raine Professori musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  raine.koskimaa@jyu.fi 7471
Kosonen Erja Lehtori musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  erja.kosonen@jyu.fi 7350
Kröger Teppo Professori yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  teppo.kroger@jyu.fi 2809
Kärki Anita pääkirjoitustoimittaja Sanomalehti Keskisuomalainen  anita.karki@keskisuomalainen.fi  
Lakka Emilia Opiskelija    emilia.l.lakka@student.jyu.fi  
Lonkila Markku Professori yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  markku.lonkila@jyu.fi 4589
Luukka Minna-Riitta Dekaani, Professori kieli- ja viestintieteiden laitos  minna-riitta.luukka@jyu.fi 7441
Merisalo Outi Professori kieli- ja viestintieteiden laitos  outi.o.merisalo@jyu.fi 7405
Mäkinen Minna Yliopistonopettaja historian ja etnologian laitos  minna.k.makinen@jyu.fi 5208
Mäntylä Katja Yliopistonlehtori kieli- ja viestintieteiden laitos  katja.mantyla@jyu.fi 7383
Mäntysaari Mikko Professori yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  mikko.j.mantysaari@jyu.fi 2917
Nikula-Jäntti Tarja Professori Soveltavan kielentutkimuksen keskus  tarja.nikula@jyu.fi 3522
Nykänen Suvi-Tuulia Opiskelija    sunykane@student.jyu.fi  
Ojakangas Mika Professori yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  mika.m.a.ojakangas@jyu.fi 3089
Paanila Severi Opiskelija    severi.paanila@student.jyu.fi  
Pöyhönen Sari Professori Soveltavan kielentutkimuksen keskus  sari.h.poyhonen@jyu.fi 3535
Ruuskanen Pekka johtava rehtori Normaalikoulu  pekka.ruuskanen@norssi.jyu.fi  
Stark Laura Professori historian ja etnologian laitos  laura.stark@jyu.fi 7233
Suni Minna Yliopistonlehtori kieli- ja viestintieteiden laitos  minna.suni@jyu.fi 7437
Takkinen Ritva Professori kieli- ja viestintieteiden laitos  ritva.a.takkinen@jyu.fi 7440
Toiviainen Petri Professori musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  petri.toiviainen@jyu.fi 7353
Toomar Jaana Yliopistonopettaja kieli- ja viestintieteiden laitos  jaana.toomar@jyu.fi 7416
Tuominen Miira Akatemiatutkija yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  miira.k.tuominen@jyu.fi 2827
Valo Maarit Professori kieli- ja viestintieteiden laitos  maarit.a.valo@jyu.fi 7518
Valtonen Heli Yliopistotutkija historian ja etnologian laitos  heli.valtonen@jyu.fi 7263
Viitala Mikko Opiskelija    mikko.o.viitala@student.jyu.fi  
Virtanen Tuomo Opiskelija    tuomo.o.virtanen@student.jyu.fi  
Yrjönsuuri Mikko Professori yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  mikko.yrjonsuuri@jyu.fi 3122