16.11.2017

2018-2021 tiedekuntaneuvoston jäsenten yhteystiedot

 

PROFESSORIT

Nimi Laitos Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Erkkilä Jaakko Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos jaakko.erkkila@jyu.fi 040 054 2395
Fingerroos Outi Historian ja etnologian laitos outi.fingerroos@jyu.fi  040 481 8455
Hanka Heikki Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  heikki.j.hanka@jyu.fi  040 024 7417
Ihalainen Pasi Historian ja etnologian laitos pasi.t.ihalainen@jyu.fi  040 024 7457
Karkulehto Sanna  Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  sanna.j.karkulehto@jyu.fi  040 805 3835
Keskinen Mikko Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  mikko.o.keskinen@jyu.fi  040 024 8144
Kuronen Marjo Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  marjo.l.a.kuronen@jyu.fi  040 805 4231
Lonkila Markku Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos markku.lonkila@jyu.fi  040 805 4589
Lönnroth Harry Kieli- ja viestintieteiden laitos harry.h.lonnroth@jyu.fi  040 805 5086
Merisalo Outi Kieli- ja viestintieteiden laitos outi.o.merisalo@jyu.fi  040 805 3211
Nikula-Jäntti Tarja Soveltavan kielentutkimuksen keskus tarja.nikula@jyu.fi  040 556 5877
Ojakangas Mika Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos mika.m.a.ojakangas@jyu.fi  040 805 4177
Piirainen-Marsh Arja  Kieli- ja viestintieteiden laitos  arja.piirainen-marsh@jyu.fi  040 805 3221
Pyykkönen Miikka Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  miikka.pyykkonen@jyu.fi  040 805 4183
Pöyhönen Sari Soveltavan kielentutkimuksen keskus  sari.h.poyhonen@jyu.fi  -
Richardson Ulla Soveltavan kielentutkimuksen keskus   ulla.a.richardson@jyu.fi  040 024 7398
Sivunen Anu Kieli- ja viestintieteiden laitos  anu.e.sivunen@jyu.fi  040 735 4279
Vilkuna Kustaa H. J. Historian ja etnologian laitos   kustaa.vilkuna@jyu.fi  040 024 8059

 

MUU OPETUS- JA TUTKIMUSHENKILÖKUNTA JA MUU HENKILÖKUNTA

Nimi Laitos Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Einonen Piia Historian ja etnologian laitos   piia.einonen@jyu.fi  040 805 4727
Halonen Mia Soveltavan kielentutkimuksen keskus mia.m.halonen@jyu.fi  040 805 3002
Huttunen Suvi Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  suvi.m.huttunen@jyu.fi  040 805 5191
Kannasoja Sirpa Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos sirpa.kannasoja@jyu.fi  040 805 4228
Kiili Johanna Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos  Johanna.j.kiili@jyu.fi  040 805 4472
Kosonen Erja Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  erja.kosonen@jyu.fi 050 376 7017 
Mäkinen Minna Historian ja etnologian laitos  minna.k.makinen@jyu.fi  040 805 3988
Mäntylä Katja  Kieli- ja viestintieteiden laitos  katja.mantyla@jyu.fi  040 805 3214
Peltola Henna-Riikka Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  henna-riikka.a.peltola@jyu.fi  050 385 4857
Pääjoki Tarja Musiikin, taiteen ja kulttuurin tutkimuksen laitos  tarja.paajoki@jyu.fi  040 024 7419
Turkka Pieta Kieli- ja viestintieteiden laitos  pieta.m.turkka@jyu.f  040 805 5088
Uotila Panu Kieli- ja viestintieteiden laitos   panu.uotila@jyu.fi  040 576 7867

 

OPISKELIJAT

Nimi Sähköpostiosoite
Eskelinen Aleksi  aleksi.t.o.eskelinen@student.jyu.fi
Grundström Jenna  jenna.k.grundstrom@student.jyu.fi
Kortelainen Katri  katri.j.kortelainen@student.jyu.fi
Kupiainen Sanni  sanni.m.kupiainen@student.jyu.fi
Raatikainen Tuomas  tuomas.v.raatikainen@student.jyu.fi
Reunanen Jenna  jenna.m.reunanen@student.jyu.fi
Rättyä Heidi  heidi.rattya@gmail.com
Vainikainen Ira  ira.j.j.vainikainen@student.jyu.fi

 

ULKOPUOLISET JÄSENET

Nimi Yritys / Yksikkö Sähköpostiosoite