11.09.2018

Tohtorikoulutettavat

# Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti
A Ahmaoja Raija Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology
Ahokas (Jenni) Riikka Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkikasvatus / Music Education ahoriik@jyu.fi
Ahoste Annemari Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjoittaminen / Creative Writing
Ala-Hakula Riikka Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature
Amey Evgenia Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture
Aura Laura Katriina Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education laura.k.aura@student.jyu.fi
Auvinen Elisa Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjoittaminen / Creative Writing elisa.auvinen@gmail.com
B Besson Anu Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
Brabant Olivier Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy olivier.brabant@jyu.fi
Bukarev Mark Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education mabukare@student.jyu.fi
C Campbell Elsa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy elsa.a.campbell@student.jyu.fi
Carlson Emily Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology emily.carlson@jyu.fi
Condon Shawn Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
E Ek Anna-Kaisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
Erra Satu Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing satu.erra@gmail.com
Eshetiwy Oili Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
F Földes Zsuzsa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
H Haavisto Susanna Maria Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History
Hannula Leena Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Museologia / Museology leena.hannula@siff.fi
Hartikainen Leila Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
Holopainen Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing johanna.holopainen11@gmail.com
Honkonen Jyrki FT / Ph.D. musiikkitiede
Hugosson Eva Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
Hätönen Tarja Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History
I Ikäheimo Taru Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
J Johnson David Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkitiede / Musicology
Jomppanen Arja Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Museologia / Museology arjajomppanen@gmail.com
Jurvanen-Bagdasarov Minna Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkikasvatus / Music education
Järvenpää Hanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture
Järvinen Suvi Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature suvi.e.jarvinen@jyu.fi
Järvinen-Lepistö Päivi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
K Kaikkonen Noora Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Kallionpää Outi FT / Ph.D. Kirjoittaminen / Creative Writing outi.j.kallionpaa@student.jyu.fi
Kalmanlehto Johan Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education johan.kalmanlehto@jyu.fi
Karjula Emilia Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing emilia.k.karjula@student.jyu.fi
Karlsson Anna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Karvonen Heini Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Keihäsvuori Kirsti Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology
Kekäläinen Tarja Tohtorikoulutettava tarjuska.keka@gmail.com
Kerttula Tero Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture
Kilpiö Juha-Pekka Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature juha-pekka.j-p.kilpio@student.jyu.fi
Kleemola Hanna-Kaisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Korhonen Ahti Tohtorikoulutettava / Doctoral student Digitaalinen kulttuuri / Digital Culture ahti.p.korhonen@gmail.com
Koskela Oskari Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology
Kosonen Heidi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History heidi.s.kosonen@jyu.fi
Kovanen Timo Tohtorikoulutettava / Doctoral Student timo.kovanen@gmail.com
Kukkonen Tiina Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature tkukkon@student.jyu.fi
Kulmala Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Kusmidrowicz-Krol Anna Tohtorikoulutettava / Doctoral student Digitaalinen kulttuuri / Digital Culture
Kuusela Jukka Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkiterapia / Music Therapy jukka.p.kuusela@student.jyu.fi
L Lahdelma Imre FT / Ph.D. Musiikkitiede / Musicology imre.lahdelma@gmail.com
Lahdenperä Linda Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture lilian.lahdenpera@gmail.com
Lahti Vesa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing vesa.m.lahti@student.jyu.fi
Lappalainen Tarja Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing tarja.lappalainen@luukku.com
Lehkonen Jenna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
Leinonen Outi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
Letulė Nerdinga Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy nerdinga@gmail.com
Lintukorpi Eliisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
Lipponen Auli Tohtorikoulutettava / Doctoral students Musiikkiterapia / Music Therapy
Loimusalo Nina Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology nina.j.loimusalo@student.jyu.fi
M Macedo Baltazar Ana Margarida Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology
Maksimainen Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History johanna.maksimainen@jyu.fi
Malmisalo-Lensu Anne-Maija Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History annmalm@student.jyu.fi
Manninen Paavo Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature paavo.t.manninen@student.jyu.fi
Mendoza Garay Juan Ignacio Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Music, Mind & Technology juigmend@student.jyu.fi
Miettinen Erika Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
Miikkulainen Sami Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture
Myllykoski Mikko Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Myllylä Pälvi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History
N Nadori Lidia Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Hungarologia / Hungarology
Naski Annika Tohto­ri­kou­lu­tet­ta­va / Doc­to­ral Stu­dent Kirjoittaminen / Creative writing
Nenonen Pirjo Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkikasvatus / Music education
Nikali Kaija Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkikasvatus / Music education
Nikulainen Kirsi Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature
Nurmi Mikko Tohtorikoulutettava / Doctoral student Musiikkitiede / Musicology
Nurminen Olli Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature
O Ollikainen Minttu Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature minttu.e.a.ollikainen@student.jyu.fi
Oravainen Tomi Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature
Orzoy Agnes Tohtorikoulutettava / Doctoral student Hungarologia / Hungarology
P Paltare Maire Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature
Palviainen Ritva Tohtorikoulutettava / Doctoral student Museologia / Museology
Pasanen Tero FT / Ph.D. Digitaalinen kulttuuri / Digital Culture
Peltonen Sirpa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Peltonen Ulla Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Pennanen Lea Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
Piilola Tiina FT/ Ph.D. Kirjallisuus / Literature tiina.a.piilola@jyu.fi
Piippo Laura Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
Pitkämäki Anna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture
Pääjärvi Maaria Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing maaria.n.paajarvi@student.jyu.fi
R Radosevic Ljiljana Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture ljiljana.radosevic@jyu.fi
Rapala Mari Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education
Rasehorn Kirsti Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Rautiainen Anne Mari Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing annemari.rautiainen@jyu.fi
Reingold Ines Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology ines.reingold@jyu.fi
Rimpilä Ilona Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology ilona.a.a.rimpila@student.jyu.fi
Rings Nasti Tohtorikoulutettava Kirjoittamisen opintosuunta / Creative Writing
Rohas Eeva-Kaisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture
Roiha Taija Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature taija.roiha@jyu.fi
Rossetti Andrew Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
Ruotsalainen Maria Tohtorikoulutettava / Doctoral student Digitaalinen kulttuuri / Digital Culture
S Sairanen Jukka Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music Education
Sallinen Sami Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitieteen opintosuunta / Musicology
Salminen Sanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music Education
Salokivi Maija Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
Savolainen Simo Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music Education
Schäfer Katharina Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology katharina.schafer@jyu.fi
Siikilä-Laitila Minna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture minna.siikila@gmail.com
Sipola Olga Tohtorikoulutettava (väit.) / Doctoral Student (Ph.D) Taidehistoria / Art History
Suomi Henna-Marinka Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Suominen Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
Suvanto Kaisa-Leena Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Szarvas Melinda Tohtorikoulutettava / Doctoral student Hungarologia / Hungarology
Säntti Joonas Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
T Takala Päivi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education loviisa.p.e.takala@jyu.fi
Talaskivi Katri Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature katri.a.talaskivi@student.jyu.fi
Tanhuanpää Ari FT/ Ph.D. Taidehistoria / Art History ari.tanhuanpaa@kansallisgalleria.fi
Tanskanen Jani Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
Tapionlinna Matti Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjoittaminen / Creative Writing
Tarkkanen Elisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Museologia / Museology
Tavares Filho Sergio FT / Ph.D. Digitaalinen kulttuuri / Digital Culture
Tervonen Ate Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Kirjallisuus / Literature
Tiihala Asta Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology
Tikkala Hanne Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Museologia / Museology
Timberg Pia Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History pia.timberg75@gmail.com
Tuomi Kirsi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
Turunen Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary culture johanna.k.turunen@jyu.fi
Tuukkanen Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education johanna@tuukkanen.net
Tynys Sami Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkiterapia / Music Therapy
V Valkama Liisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkitiede / Musicology
Vallittu Marjo Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature marjo.vallittu@jyu.fi
Varis Essi Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature essi.e.varis@student.jyu.fi
Virtanen Hanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Virtanen Mikko Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History
Välisalo Tanja Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Nykykulttuurin tutkimus / Contemporary Culture tanja.valisalo@jyu.fi
W Wahlbeck Johanna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidekasvatus / Art Education johanna.wahlbeck@gmail.com
Wirilander Heidi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History heidi.s.i.wirilander@student.jyu.fi
Y Ylinen Kai Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Taidehistoria / Art History kai.ylinen@jyu.fi
Ylönen Jani Tohtorikoulutettava / Doctoral student Kirjallisuus / Literature jani.m.ylonen@student.jyu.fi
Ä Äijälä Birgitta Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Musiikkikasvatus / Music education
Äyrämö Sanna-Mari FT / Ph.D. Digitaalinen kulttuuri / Digital Culture