09.04.2015

Tutkijaryhmä


Professori Teppo Kröger, teppo.kroger@jyu.fi

WoCaWo-projektin koordinaattori

 

Suomen ryhmä


 

Jyväskylän yliopisto

Yhteiskuntatieteiden ja filosofian laitos

 

Professori Teppo Kröger, teppo.kroger@jyu.fi

FT Outi Jolanki, outi.jolanki@jyu.fi

YTT Anu Leinonen, anu.m.leinonen@jyu.fi

 

 


Kehitysvammaliitto

 

Dosentti Antti Teittinen, antti.teittinen@kvl.fi

VTT Sonja Miettinen, sonja.miettinen@kvl.fi

 



Työterveyslaitos

 

Professori Kaisa Kauppinen, kaisa.kauppinen@ttl.fi

 

 

 

Kv. yhteistyökumppanit


 

Leedsin yliopisto (Iso-Britannia)

 

Professori Sue Yeandle, S.M.Yeandle@leeds.ac.uk

 

 

 

National Yang-Ming yliopisto (Taiwan)

 

Professori Yueh-Ching Chou, choucyc@ym.edu.tw

 

 

 

Tukholman yliopisto (Ruotsi)

 

Professori Marta Szebehely, marta.szebehely@socarb.su.se

 

 

 

 

Valokuvia tutkijaryhmästä