01.11.2006

KULKEMAn ohjausryhmä

KULKEMA -hanke toteutetaan Jyväskylän yliopiston ja Joensuun yliopiston yhteistyönä.

Hanketta koordinoi erikoissuunnittelija Katriina Soini (ksoini@yfi.jyu.fi, 040-7251 891) Jyväskylän yliopistosta yhdessä hankkeen ohjausryhmän kanssa.

Ohjausryhmään kuuluvat:  

Jyväskylän yliopistosta

Prof. Marja Järvelä, yhteiskuntapolitiikka (mjarvela@yfi.jyu.fi

Prof. Anita Kangas, kulttuuripolitiikka (akangas@yfi.jyu.fi)

Prof. Annika Waenerberg, taidehistoria (annika.waenerberg@cc.jyu.fi).

Joensuun yliopistosta

Prof. Pirkkoliisa Ahponen, yhteiskuntapolitiikka, pirkkoliisa.ahponen@joensuu.fi)

Prof. Paavo Pelkonen, metsäntuotantotiede  (paavo.pelkonen@joensuu.fi)

Prof. Olli Saastamoinen, metsäekonomia (olli.saastamoinen@joensuu.fi)