Tietotekniikan laitos

Tietotekniikan laitoksen henkilökunta

Nimike Nimi Huone Puhelin Sähköposti Lisätietoja
zheng.chang@jyu.fi
dosentti Dementieva, Maria Ag C425.3 260 4905 madement@jyu.fi
yliopistotutkija Hakanen, Jussi Ag C426.3 040 8053260 jussi.hakanen@jyu.fi yliassistentti
dosentti Heikkola, Erkki erkki.m.s.heikkola@jyu.fi FT
tutkijatohtori Hiltunen, Leena Ag C523.3 040-8053262 leena.r.k.hiltunen@jyu.fi FT, tutkijatohtori, koulutusteknologia
dosentti Hämäläinen, Jari FT, Kuopion yliopisto
lehtori Hämäläinen, Pentti Ag C419.3 0408053264 hamalain@jyu.fi FT (TIE)
professori Hämäläinen, Timo Ag C335.2 260 3292 timo.t.hamalainen@jyu.fi FT (MOB)
lehtori Itkonen, Jonne Ag C417.3 +358 50 4432381 jonne.itkonen@jyu.fi FL (OHTE)
tutkimusprofessori Jin, Yaochu yaochu.y.jin@jyu.fi
projektitutkija Kaikova, Helena Ag C521.4 0408335539 olena.o.kaikova@jyu.fi Ph.D (TLI)
tutkijatohtori Kauppi, Jukka-Pekka jukka-pekka.kauppi@jyu.fi
dosentti Korotov, Sergei
projektitutkija Kuula, Jaana jaana.kuula@jyu.fi
professori Kärkkäinen, Tommi Ag C419.2 tommi.karkkainen@jyu.fi Professori
dosentti Lahdelma, Risto TkT, Turun yliopisto
dosentti Laitinen, Erkki erkki.laitinen@oulu.fi FT, Oulun yliopisto
lehtori Lappalainen, Vesa Ag C418.3 040 8053277 vesa.t.lappalainen@jyu.fi FT (TIE)
projektitutkija Lehto, Martti martti.j.lehto@jyu.fi
dosentti Maury, Bertrand Dr, Pariisin yliopisto (Paris6)
professori, dosentti Miettinen, Kaisa Ag C426.4 kaisa.miettinen@jyu.fi FT, JY
dosentti Miettinen, Markku FT, Jyväskylän yliopisto
dosentti Murgu, Alexandru FT
professori Mäkinen, Raino Ag C425.2 +358400247408 raino.a.e.makinen@jyu.fi FT
tutkimusprofessori Möttönen, Mikko mikko.q.mottonen@jyu.fi
professori Neittaanmäki, Pekka Ag C421.2 260 2733 pekka.neittaanmaki@jyu.fi FT (TLA)
tutkijatohtori Ojalehto, Vesa Ag C426.1 040 8053287 vesa.ojalehto@jyu.fi
tutkijatohtori Pölönen, Ilkka ilkka.polonen@jyu.fi
dosentti Raatikainen, Pertti TkT, VTT
dosentti Rahola, Jussi TkT, Nokia Oyj
dosentti, tutkimusprofessori Repin, Sergey sergey.s.repin@jyu.fi FT, dosentti
professori, dosentti Ristaniemi, Tapani Ag C526.3 260 2750 tapani.e.ristaniemi@jyu.fi FT (MOB)
professori Rossi, Tuomo Ag C417.2 260 2755 tuomo.j.rossi@jyu.fi FT (TLA)
lehtori Santanen, Jukka-Pekka AgC418.2 040 8053299 jukka-pekka.santanen@mit.jyu.fi Sovellusprojektien vastaava ohjaaja
dosentti Stenberg, Rolf
dosentti Tarvainen, Pasi pasi.tarvainen@numerola.fi FT, Numerola Oy
professori Terziyan, Vagan Ag C521.4 +358 50 3732 127 vagan.terziyan@jyu.fi
professori Tiihonen, Timo Ag C422.3 timo.tiihonen@jyu.fi FT (TLA), varadekaani
yliopistonlehtori Tirronen, Ville Ag C431.1 ville.e.t.tirronen@jyu.fi
dosentti, yliassistentti, tutkimusprofessori Toivanen, Jari jari.a.toivanen@jyu.fi
projektitutkija Tuovinen, Tero Ag C423.1 050 441 3685 Tero.Tuovinen@mit.jyu.fi
suunnittelija Valpe, Kati kati.valpe@jyu.fi
lehtori Viinikainen, Ari Ag C334.4 260 2534 ari.viinikainen@jyu.fi