Tietotekniikan laitos

Henkilökunta TTL / Staff MIT department

Viimeisin muutos perjantai 27. maaliskuuta 2015, 13.34
Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Laitoksen johto / Heads of the Department

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Ristaniemi Tapani Varajohtaja, Professori Signal processing and wireless communication tapani.e.ristaniemi@jyu.fi
Rossi Tuomo Laitoksen johtaja, professori tuomo.j.rossi@jyu.fi

Hallintohenkilökunta / Administrative Staff

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Hynninen Outi Osastosihteeri / Departmental Secretary Opintoasiat / Study Affairs outi.hynninen@jyu.fi
Markkanen Jaana Amanuenssi / Amanuensis Opintoasiat / Study Affairs amanuenssi@mit.jyu.fi
Rantalainen Marja-Leena Tutkimusavustaja / Research assistant marja-leena.rantalainen@jyu.fi
Valpe Kati Suunnittelija / Planning officer Viestintä / Communications kati.valpe@jyu.fi

Professorit / Professors

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Bräysy Olli Tutkimusprofessori / Research Professor olli.braysy@jyu.fi
David Gil Tutkimusprofessori / Research Professor gil.david@jyu.fi
Hämäläinen Timo Professori Cyber Security and Networking timo.t.hamalainen@jyu.fi
Jin Yaochu Tutkimusprofessori / Research Professor yaochu.jin@surrey.ac.uk
Kärkkäinen Tommi Professori tommi.karkkainen@jyu.fi
Miettinen Kaisa Vararehtori, professori Monitavoiteoptimointi / Multiobjective Optimization kaisa.miettinen@jyu.fi
Mäkinen Raino Professori raino.a.e.makinen@jyu.fi
Neittaanmäki Pekka Dekaani, Professori / Dean, Professor pekka.neittaanmaki@jyu.fi
Neri Ferrante Tutkimusprofessori / Research Professor ferrante.neri@jyu.fi
Periaux Jacques Tutkimusprofessori / Research Professor jacques.periaux@jyu.fi
Repin Sergey Tutkimusprofessori / Research Professor sergey.repin@mit.jyu.fi
Ristaniemi Tapani Varajohtaja, Professori Signal processing and wireless communication tapani.e.ristaniemi@jyu.fi
Rossi Tuomo Laitoksen johtaja, professori tuomo.j.rossi@jyu.fi
Terziyan Vagan Professori vagan.terziyan@jyu.fi
Tiihonen Timo Varadekaani, Professori / Vice Dean, Professor timo.tiihonen@jyu.fi
Toivanen Jari Tutkimusprofessori / Research Professor jari.a.toivanen@jyu.fi
Watanabe Chihiro Tutkimusprofessori / Research Professor chihiro.c.watanabe@jyu.fi

Tutkimushenkilökunta / Research Staff

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Chang Zheng Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher Signal processing and wireless communication zheng.chang@jyu.fi
Cong Fengyu Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher fengyu.cong@jyu.fi
Hakanen Jussi Projektitutkija / Project Researcher jussi.hakanen@jyu.fi
Harja Jonne Tutkimusavustaja / Research Assistant jonne.harja@jyu.fi
Hartikainen Markus Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher markus.hartikainen@jyu.fi
Hiltunen Leena Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher Koulutusteknologia / Educational Technology leena.r.k.hiltunen@jyu.fi
Isomöttönen Ville Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher ville.isomottonen@jyu.fi
Jeronen Juha Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher juha.jeronen@jyu.fi
Kaikova Olena Projektitutkija / Project Researcher olena.o.kaikova@jyu.fi
Kangasniemi Heta Projektitutkija / Project Researcher heta.i.kangasniemi@jyu.fi
Kansanaho Jarno Projektitutkija / Project Researcher jarno.m.kansanaho@jyu.fi
Karilainen Laura Projektitutkija / Project Researcher laura.m.karilainen@jyu.fi
Karppinen Tomi Tutkimusavustaja / Research Assistant tomi.j.karppinen@jyu.fi
Kenttälä Veera Projektitutkija / Project Researcher veera.kenttala@jyu.fi
Khriyenko Oleksiy Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher oleksiy.o.khriyenko@jyu.fi
Kovanen Tiina Tutkimusavustaja / Research Assistant tiina.r.j.kovanen@jyu.fi
Kutvonen-Lappi Titta Projektitutkija / Project Researcher titta.e.kutvonen-lappi@jyu.fi
Lehto Martti Projektitutkija / Project Researcher Kyberturvallisuus / Cyber Security martti.j.lehto@jyu.fi
Mali Olli Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher olli.mali@jyu.fi
Monenen Laura Projektitutkija / Project Researcher laura.m.mononen@jyu.fi
Mäkelä Tiina Projektitutkija / Project Researcher tiina.m.makela@jyu.fi
Mönkölä Sanna Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher Laskennalliset tieteet / Scientific computing sanna.monkola@jyu.fi
Neri Ferrante Tutkimusprofessori / Research Professor ferrante.neri@jyu.fi
Nuojua Viivi Tutkimusavustaja / Research Assistant viivi.a.nuojua@student.jyu.fi
Ojalehto Vesa Projektitutkija / Project Researcher vesa.ojalehto@jyu.fi
Ottis Rain Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher rain.ottis@jyu.fi
Pölönen Ilkka Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher ilkka.polonen@jyu.fi
Ruohonen Toni Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher toni.ruohonen@jyu.fi
Saksa Tytti Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher tytti.saksa@jyu.fi
Sindhya Karthik Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher karthik.sindhya@jyu.fi
Tirronen Ville Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher ville.e.t.tirronen@jyu.fi
Tuovinen Tero Projektitutkija / Project Researcher tero.tuovinen@jyu.fi
Zheludev Valery Yliopistotutkija / University Researcher valery.v.zheludev@jyu.fi
Zolotukhin Mikhail Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher mikhail.m.zolotukhin@jyu.fi

Opetushenkilökunta / Teaching Staff

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Ekonoja Antti Yliopistonopettaja / University Teacher Koulutusteknologia / Educational Technology antti.j.ekonoja@jyu.fi
Hakanen Jussi Projektitutkija / Project Researcher jussi.hakanen@jyu.fi
Hiltunen Leena Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher Koulutusteknologia / Educational Technology leena.r.k.hiltunen@jyu.fi
Itkonen Jonne Lehtori / Lecturer jonne.itkonen@jyu.fi
Kaijanaho Antti-Juhani Tohtorikoulutettava / Doctoral student antti-juhani.kaijanaho@jyu.fi
Lahtonen Tommi Yliopistonopettaja / University Teacher tommi.j.lahtonen@jyu.fi
Lappalainen Vesa Lehtori / Lecturer vesa.t.lappalainen@jyu.fi
Männikkö Timo Yliopistonopettaja / University Teacher timo.mannikko@jyu.fi
Mönkölä Sanna Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher Laskennalliset tieteet / Scientific computing sanna.monkola@jyu.fi
Natunen Teemu Yliopistonopettaja / University Teacher teemu.h.natunen@student.jyu.fi
Nieminen Paavo Tohtorikoulutettava / Doctoral student paavo.j.nieminen@jyu.fi
Santanen Jukka-Pekka Lehtori / Lecturer jukka-pekka.santanen@mit.jyu.fi
Viinikainen Ari Lehtori / Lecturer ari.viinikainen@jyu.fi

Opintoneuvojat / Study Advisors

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Hakanen Jussi Projektitutkija / Project Researcher jussi.hakanen@jyu.fi
Hiltunen Leena Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher Koulutusteknologia / Educational Technology leena.r.k.hiltunen@jyu.fi
Khriyenko Oleksiy Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher oleksiy.o.khriyenko@jyu.fi
Markkanen Jaana Amanuenssi / Amanuensis Opintoasiat / Study Affairs amanuenssi@mit.jyu.fi
Männikkö Timo Yliopistonopettaja / University Teacher timo.mannikko@jyu.fi
Nieminen Paavo Tohtorikoulutettava / Doctoral student paavo.j.nieminen@jyu.fi

Tohtorikoulutettavat / Doctoral Students

Nimi Nimike Kuvaus Sähköposti
Abdi Mahmoudaliloo Younes Tohtorikoulutettava / Doctoral Student younes.abdi@jyu.fi
Chernov Sergey Tohtorikoulutettava / Doctoral Student sergey.a.chernov@jyu.fi
Chugh Tinkle Tohtorikoulutettava / Doctoral Student tinkle.t.chugh@jyu.fi
Cochez Michael Tohtorikoulutettava / Doctoral Student michael.s.l.cochez@jyu.fi
Eskelinen Matti Tohtorikoulutettava / Doctoral Student matti.j.eskelinen@jyu.fi
Ivannikova Elena Tohtorikoulutettava / Doctoral Student elena.v.ivannikova@student.jyu.fi
Kaijanaho Antti-Juhani Tohtorikoulutettava / Doctoral student antti-juhani.kaijanaho@jyu.fi
Kuula Jaana Tohtorikoulutettava / Doctoral Student jaana.kuula@jyu.fi
Lakanen Antti-Jussi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student antti-jussi.lakanen@jyu.fi
Maslov Alexandr Tohtorikoulutettava / Doctoral Student alexandr.maslov@jyu.fi
Matculevich Svetlana Tohtorikoulutettava / Doctoral Student svetlana.v.matculevich@jyu.fi
Mondal Riaz Tohtorikoulutettava / Doctoral Student riaz.u.mondal@student.jyu.fi
Myllykoski Mirko Tohtorikoulutettava / Doctoral Student mirko.myllykoski@jyu.fi
Nieminen Paavo Tohtorikoulutettava / Doctoral student paavo.j.nieminen@jyu.fi
Rasku Jussi Tohtorikoulutettava / Doctoral Student jussi.rasku@jyu.fi
Rikala Jenni Tohtorikoulutettava / Doctoral Student jenni.p.rikala@jyu.fi
Tabatabaei Mohammad Tohtorikoulutettava / Doctoral Student mohammad.tabatabaei@jyu.fi
Tirronen Maria Tohtorikoulutettava / Doctoral Student maria.j.e.tirronen@jyu.fi
Tsatsishvili Valeri Tohtorikoulutettava / Doctoral Student valeri.v.tsatsishvili@jyu.fi
Varsaluoma Jukka Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Pelit ja pelillisyys / Games and Gamefullnes jukka.varsaluoma@jyu.fi