12.09.2018

JSBE opetus- ja tutkimushenkilöstö / JSBE Faculty and Doctoral Students

JSBE opetus- ja tutkimushenkilöstön sekä tohtorikoulutettavien yhteystiedot

Accounting / Laskentatoimi

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Pellinen Jukka Professor / Professori Head of Accounting and Commercial Law +358504280803 jukka.o.pellinen@jyu.fi AgD412.3 Accounting
Kettunen Jaana University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767816 jaana.m.kettunen@jyu.fi AgD412.2A Accounting
Kurunmäki Liisa Professor / Professori +358 40 1828132 liisa.p.kurunmaki@jyu.fi Ag D413.2 Accounting
Latvanen Jaana University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054634 jaana.m.latvanen@jyu.fi Ag D413.3A
Mättö Toni Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767827 toni.m.matto@jyu.fi AgD411.1B Accounting
Pietiläinen Matleena University Teacher / Yliopistonopettaja +358408053139 matleena.pietilainen@jyu.fi AgD411.1A Accounting
Rautiainen Antti Associate Professor / Apulaisprofessori +358405767836 antti.i.rautiainen@jyu.fi AgD413.2 Accounting
Salminen Pekka Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767838 pekka.o.salminen@jyu.fi AgD413.3B Accounting
Sippola Kari Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358405767843 kari.sippola@jyu.fi Ag412.2B Accounting
Virtanen Aila Professor / Professori +358405767851 aila.k.virtanen@jyu.fi AgC321.3 Accounting

Commercial Law / Kauppaoikeus

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Antikainen Mikko University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054718 mikko.j.antikainen@jyu.fi AgD315.1A Commercial Law
Ollila Riitta Lecturer / Lehtori +358400680757 riitta.h.ollila@jyu.fi AgD315.1B Commercial Law

Corporate Communication / Viestinnän johtaminen

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Luoma-aho Vilma Professor / Professori Vice Dean, Research; Director of the Doctoral Programme in Business Studies; Head of Corporate Communication +358408053098 vilma.luoma-aho@jyu.fi AgD426.3 Corporate Communication
Aldea-Löppönen Andra Project Manager / Projektipäällikkö +358408055047 andra.a.aldea-lopponen@jyu.fi AgD411.2A Corporate Communication
Asunta Laura University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054962 laura.asunta@jyu.fi AgD426.1 Corporate Communication
Badham Mark University Teacher / Yliopistonopettaja +358503439379 mark.d.badham@jyu.fi AgC325.2 Corporate Communication
Cederberg Susanne Research Assistant / Tutkimusavustaja Corporate Communication
Halff Gregor Professor Visiting professor (part time) 1.1.2018-31.12.2021 Corporate Communication
Ihanainen-Rokio Outi University Teacher / Yliopistonopettaja +358405008481 outi.j.ihanainen-rokio@jyu.fi C325.2A Corporate Communication
Iikkanen Vesa Business Developer / Erikoissuunnittelija +358408053690 vesa.j.iikkanen@jyu.fi Ag D411.2C Corporate Communication
Pekkala Kaisa Tohtorikoulutettava / Doctoral Student kaisa.k.pekkala@student.jyu.fi Corporate Communication
Reinikainen Hanna Project Researcher / Projektitutkija +358 50 5821885 hanna.m.reinikainen@student.jyu.fi Corporate Communication
Syvänen Salla Doctoral student / tohtorikoulutettava salla.k.syvanen@jyu.fi Corporate Communication
Valentini Chiara Professor /Professori +358 40 828 3316 chiara.valentini@jyu.fi AgD426.2 Corporate Communication

Corporate Environmental Management / Ympäristöjohtaminen

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Pesonen Hanna Professor / Professori Dean, Head of Corporate Environmental Management +358503732132 hanna-leena.pesonen@jyu.fi AgC326.3 Corporate Environmental Management
Baumeister Stefan Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408054122 stefan.c.baumeister@jyu.fi AgC326.2B Corporate Environmental Management, School of Resource Wisdom
Heiskanen Jukka P. Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358(0)408055113 jukka.p.heiskanen@jyu.fi Ag.C326.1 Ympäristöjohtaminen
Hämäläinen Sari University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767805 sari.m.hamalainen@jyu.fi AgC326.2C Corporate Environmental Management
Joensuu Kristiina Doctoral Student / Tohtorikoulutettava kristiina.joensuu@jyu.fi AgC326.1D Corporate Environmental Management
Kuhmonen Irene Doctoral Student / Tohtorikoulutettava irene.a.kuhmonen@jyu.fi AgC326.1C Corporate Environmental Management
Näyhä Annukka Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408054817 annukka.nayha@jyu.fi Kärki Ab355 Corporate Environmental Management
Onkila Tiina Senior Researcher / Yliopistotutkija +358405767818 tiina.onkila@jyu.fi AgC325.2B Corporate Environmental Management
Salo Esko Tohtorikoulutettava / Doctoral Student +358408054876 esko.a.salo@jyu.fi AgC326.1 Corporate Environmental Management
Sarna Bhavesh Doctoral Student / Tohtorikoulutettava bhavesh.b.sarna@jyu.fi AgC326.1B Corporate Environmental Management
Siltaoja Marjo Elisa Senior Researcher / Yliopistotutkija +358405767841 marjo.siltaoja@jyu.fi AgC325.3B Corporate Environmental Management
Stucki Tobias Visiting Researcher tobias.m.stucki@jyu.fi AgC325.3 Corporate Environmental Management

Economics / Taloustiede

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Pehkonen Jaakko Professor / Professori Head of Economics +358503732133 jaakko.k.pehkonen@jyu.fi AgD313.4A Economics
Böckerman Petri Professor / Professori +358400913189 petri.bockerman@labour.fi AgD315.2 Economics
Haapanen Mika Senior Researcher (tenured) / Yliopistotutkija +358405767800 mika.p.haapanen@jyu.fi AgD315.3 Economics
Heikkilä Jussi Project Researcher / Projektitutkija +358503715104 jussi.heikkila@jyu.fi AgD314.2B Economics
Heimonen Kari Professor / Professori +358400247414 kari.heimonen@jyu.fi AgD314.3 Economics
Hukkanen Toni University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054688 toni.k.hukkanen@jyu.fi AgD311.4B Economics
Huuskonen Jussi Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055016 jussi.j.t.huuskonen@jyu.fi Ag.D314.2 Economics
Hyytinen Ari Professor / Professori +358405767850 ari.t.hyytinen@jyu.fi AgD312.4 Economics
Jokinen Juho Project Researcher / Projektitutkija +358405767807 juho.p.jokinen@jyu.fi AgD312.2A Economics
Junttila Juha Professor / Professori +358404856309 juha-pekka.j-p.junttila@jyu.fi AgD312.3 Economics
Juvonen Petteri Doctoral Student / Tohtorikoulutettava Economics
Kari Jaana University Teacher / Yliopistonopettaja +358406712424 jaana.t.kari@jyu.fi AgD313.2B Economics
Kärkkäinen Samu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava samu.p.p.karkkainen@jyu.fi AgD314.2A Economics
Laine Liisa Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +18572646796 liisa.t.laine@jyu.fi Economics
Lehkonen Heikki University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767822 heikki.lehkonen@jyu.fi AgD314.4B Economics
Leskinen Jussi Doctoral Student/ Tohtorikoulutettava jussi.p.leskinen@student.jyu.fi Ag D314.2D
Maliranta Mika Professor / Professori Kindly see also my homepage: http://staff.etla.fi/maliranta/index.html +358503698054 mika.maliranta@etla.fi AgD313.4B Economics
Mangeloja Esa Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767825 esa.mangeloja@jyu.fi AgD313.3 Economics
Nieminen Mika Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358504016350 mika.p.nieminen@jyu.fi AgD312.2B Economics
Ollikainen Jani-Petteri Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055121 jani.j-p.ollikainen@student.jyu.fi Economics
Pekkarinen Jukka Professor of Practice +358 40 805 4224 jukka.pekkarinen@jyu.fi AgD314.2C Economics
Raatikainen Juhani University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767835 juhani.raatikainen@jyu.fi AgD311.4A Economics
Seppälä Ville Doctoral Student / Tohtorikoulutettava ville.t.seppala@jyu.fi AgD311.2B Economics
Sieppi Antti Doctoral Student / Tohtorikoulutettava antti.sieppi@jyu.fi AgD313.2C Economics
Strifler Matthias University Teacher / Yliopistonopettaja matthias.strifler@jyu.fi AgD311.2A Economics
Syrén Susanne Doctoral Student / Tohtorikoulutettava susanne.m.syren@student.jyu.fi AgD313.2A Economics
Tervo Hannu Professor / Professori +358405767847, +358503062174 hannu.t.tervo@jyu.fi AgD315.2 Economics
Tohmo Timo Senior Researcher / Yliopistotutkija +358405767848 timo.j.tohmo@jyu.fi AgD315.4A Economics
Uusitalo Roope Professor / Professori Director of the Doctoral Programme in Economics +358408054863 roope.h.uusitalo@jyu.fi AgD313.3 Economics
Vesterlund Berndt Olov Professori / Professor Economics
Viinikainen Jutta Senior Researcher (tenured) / Yliopistotutkija +358405767804 jutta.viinikainen@jyu.fi AgD315.4B Economics

Management and Leadership / Johtaminen

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Takala Tuomo Professor / Professori Head of Management and Leadership +358503547566 tuomo.a.takala@jyu.fi AgD425.2 Management and leadership
Aaltio Iiris Professor / Professori +358405767795 iiris.aaltio@jyu.fi AgD424.3 Management and leadership
Auvinen Tommi Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767798 tommi.p.auvinen@jyu.fi AgD425.1B Management and leadership
Heikkinen Suvi Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408053319 suvi.s.heikkinen@jyu.fi AgD426.4C Management and leadership
Helms Mills Jean Professor / Professori Johtaminen
Hollström Fanni Research Assistant / Tutkimusavustaja fanni.s.k.hollstrom@student.jyu.fi AgC326.1 Management and Leadership
Kangas Emilia Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055026 emilia.e.kangas@student.jyu.fi Management and leadership
Kivijärvi Marke Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358 40 805 4793 marke.t.kivijarvi@jyu.fi AgD426.4B Management and leadership
Kokko Tuomas University Teacher / Yliopistonopettaja tuomas.t.kokko@student.jyu.fi AgD426.4D Management and leadership
Lämsä Anna-Maija Professor / Professori Vice Dean, Education +358405767823 anna-maija.lamsa@jyu.fi AgD424.4 Management and leadership
Malin Virpi University Teacher / Yliopistonopettaja Director of Pedagogical Development +358408054624 virpi.malin@jyu.fi AgD425.3A Management and leadership
Okkonen Ida Doctoral Student / Tohtorikoulutettava D426.4A Management and Leadership
Oksanen Minna University Teacher / Yliopistonopettaja +358408055111 minna.t.oksanen@jyu.fi Ag.D426.4 Management and Leadership
Pučėtaitė Raminta Project Researcher / Projektitutkija Management and Leadership
Riivari Elina University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054527 elina.riivari@jyu.fi AgD425.3B Management and leadership
Sajasalo Pasi University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767837 pasi.sajasalo@jyu.fi AgD425.1A Management and leadership
Shatilova Irina Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054771, +358458096622 irina.i.shatilova@jyu.fi AgD422.1C Management and leadership
Sintonen Teppo Lecturer / Lehtori +358405767842 teppo.sintonen@jyu.fi AgD424.2B Management and leadership
Storhammar Esa Senior Researcher / Erikoistutkija +358503109977 esa.t.storhammar@jyu.fi AgD424.2A Management and leadership

Marketing / Markkinointi

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Karjaluoto Heikki Professor / Professori Head of Marketing +358405767814 heikki.karjaluoto@jyu.fi AgD423.2 Marketing
Alajoutsijärvi Kimmo Professor / Professori +358405047418 kimmo.alajoutsijarvi@jyu.fi AgD423.1 Marketing
Aslam Bilal Doctoral Student / Tohtorikoulutettava bilal.m.aslam@student.jyu.fi AgD422.1A Marketing
Haapio Hannele Project Researcher / Projektitutkija hannele.m.haapio@jyu.fi AgC326.2A Marketing
Hepola Janne University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054250 janne.m.hepola@jyu.fi AgD421.3B Marketing
Horáková Julia Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD422.1B Marketing
Kannan P.K. Professor / professori
Leppäniemi Matti University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054646 matti.leppaniemi@jyu.fi AgD422.3A Marketing
Mansoor Ahmed Doctoral Student / Tohtorikoulutettava
Munnukka Juha Senior Researcher / Yliopistotutkija +358405767826 juha.t.munnukka@jyu.fi AgD422.3B Marketing
Niininen Outi University Teacher / Yliopistonopettaja +358403592953 outi.i.niininen@jyu.fi AgD422.2B Marketing
Nyrhinen Jussi Project Researcher / Projektitutkija +358408054459 jussi.nyrhinen@jyu.fi AgD421.2B Marketing
Panjwani Jay Doctoral Student / Tohtorikoulutettava jay.k.panjwani@student.jyu.fi AgD421.3A Marketing
Salonen Ville Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358440454558 ville.s.salonen@jyu.fi Marketing
Shaikh Aijaz A. University Teacher / Yliopistonopettaja +358469516017 aijaz.a.shaikh@jyu.fi AgD421.1 Marketing
Skippari Mika University Researcher / Yliopistotutkija +358406674544 mika.t.t.skippari@jyu.fi AgD422.2A Marketing
Taiminen (os. Lipiäinen) Heini Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +35840 805 4556 heini.taiminen@jyu.fi AgD421.2A Marketing
Taiminen Kimmo Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054155 kimmo.taiminen@jyu.fi AgD421.2A Marketing
Tyrväinen Olli Doctoral Student / Tohtorikoulutettava olli.p.tyrvainen@student.jyu.fi D422.1A Marketing
Ukpabi Dandison Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358469545966 dandison.c.ukpabi@jyu.fi AgD421.3C Marketing
Uusitalo Outi Professor / Professori +358400247996 outi.uusitalo@jyu.fi AgD423.3 Marketing

Strategy and Entrepreneurship / Strategia ja yrittäjyys

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Pajunen Kalle Professor / Professori Head of Strategy and Entrepreneurship +358408054815 kalle.pajunen@jyu.fi AgC321.5 Strategy and Entrepreneurship
Kansikas Juha Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767811 juha.kansikas@jyu.fi AgC321.4C Strategy and Entrepreneurship
Korhonen Satu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava satu.m.m.korhonen@jyu.fi AgD411.2C Strategy and Entrepreneurship
Lamberg Juha-Antti Professor / Professori +358505771698 juha-antti.lamberg@jyu.fi H210 Strategy and Entrepreneurship
Linna Paula Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408053413 paula.h.linna@jyu.fi AgC321.4B Strategy and Entrepreneurship
Mansikkamäki (previously Häggman) Susanna Doctoral Student / Tohtorikoulutettava susanna.r.e.haggman@jyu.fi AgC321.2A Strategy and Entrepreneurship
Nguyen Khoa Doctoral Student / Tohtorikoulutettava khoa.n.d.nguyen@jyu.fi AgC322.4B Strategy and Entrepreneurship
Ojala Anu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava anu.m.ojala@jyu.fi AgC321.2B Strategy and Entrepreneurship
Patja Päivi University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767839 paivi.m.patja@jyu.fi AgC321.4C Strategy and entrepreneurship
Peltoniemi Mirva Senior Researcher / Yliopistotutkija +358408054943 mirva.peltoniemi@jyu.fi AgC322.3A Strategy and Entrepreneurship
Seppälä Jarmo Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408053999 jarmo.e.seppala@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Suoranta Mari Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358405085552 mari.suoranta@jyu.fi Agora C322 Strategy and Entrepreneurship