01.08.2018

JSBE:n johto ja palvelut / JSBE Administration and Services

JSBE johdon ja palveluiden yhteystiedot / Contact information for JSBE Administration and Services

Kauppakorkeakoulun johto / Faculty Administration

Pesonen Hanna-Leena, Dekaani / Dean
hanna-leena.pesonen@jyu.fi
+358503732132
Kauppakorkeakoulun johtaja: strateginen johtaminen, toiminta ja talous / Head of JSBE: strategic management, operations and finances
Malin Virpi, Yliopistonopettaja / University Teacher
virpi.malin@jyu.fi
+358408054624
Pedagogisesta kehittämisestä vastaava asiantuntija / Pedagogical Director
Murtosaari Kirsi, Hallintopäällikkö / Head of Faculty Administration
kirsi.murtosaari@jyu.fi
+358407456156
AgC324.1
Henkilöstö-, talous- ja sopimushallinnon asiat, toiminnan ja talouden suunnittelu / HR, financial and contract management, planning the JSBE operations and finances

Koulutuspalvelut / Student Services

Simanainen Niina, Opintopäällikkö / Head of Student and Academic Affairs
niina.simanainen@jyu.fi
+358408053134
AgC323.1
Koulutuksen ja opintohallinnon suunnittelu, arviointi ja kehittäminen | Planning, evaluation and development of education and study administration
Kujanpää Anita, Koulutussuunnittelija / Education Coordinator
anita.kujanpaa@jyu.fi
+358405767794
AgC324.2B
Opintoneuvonta ja -ohjaus, JSBE:n hyvis-toiminta | Study counselling for degree students
Lehtomäki Merja, Kansainvälisten asioiden suunnittelija / International Coordinator
merja.lehtomaki@jyu.fi
+358401938112
AgC322.4A
Kansainvälisyys, Opiskelijaliikkuvuus | Internationalisation, Student exchange
Mielonen Katja, Suunnittelija / Coordinator
katja.p.mielonen@jyu.fi
+358407588794
AgC323.1F
Laadunhallinta ja laatutyö | Quality Management and Accreditation
Myller Merja, Opintosihteeri / Study Secretary
merja.e.myller@jyu.fi
+358405767791
AgC323.2A
Opetusohjelmat ja tentit, opintosuoritusrekisteröinnit, salivaraukset | Course programs and exams, registration of studies, classroom bookings
Takala Paula, Opintosihteeri / Study Secretary
paula.k.takala@jyu.fi
+358408054501
AgC323.2B
Tentit ja maturiteetit, gradut, opintosuoritusrekisteröinnit | Exams and maturity exams, Master's theses, registration of studies
Wollenberg Marja, Koulutussuunnittelija / Education Coordinator
marja.wollenberg@jyu.fi
+358408054482
AgC324.2
Opintoneuvonta ja -ohjaus, JSBE:n hyvis-toiminta | Study counselling for degree students

Matkapalvelut / Travel Management Services

Engberg Maria, Matkasihteeri / Travel Secretary
maria.engberg@chydenius.fi
+358408054411
JSBE matkalaskut ja kuluveloitus, Avancen matkalaskut ja kuluveloitus | Processing of travel and expense claims, Travel and expence claims of Avance

Hankepalvelut / Project Administration

Ahonen Kirsi, Hankesihteeri / Project Secretary
jsbe-projects-servicecentre@jyu.fi
+358 40 805 3089
AgC433.3
Hankehallinnon tehtävät, Hankkeiden budjetoinnissa avustaminen | Support in project finance administration
Mannila Seija, Hankesihteeri / Project Secretary
jsbe-projects-servicecentre@jyu.fi
+358 40 805 3675
RUUC224 | perjantaisin AgC323.1D
Hankehallinnon tehtävät, Hankkeiden budjetoinnissa avustaminen | Support in project finance administration

Sihteeripalvelut / Secretarial Services

Kouvalainen Sanna, Sihteeri / Secretary
sanna.m.kouvalainen@jyu.fi
+358408053757
AgC323.1F
Sihteeritehtävät / Secretarial services
Siltanen Raija, Sihteeri / Secretary
raija.a.siltanen@jyu.fi
+358405767793
AgC323.1E
Sihteeripalvelut ti-to | Secretarial Services Tue-Thu

Henkilöstöpalvelut / HR Services

Talouspalvelut / Financial Services

Pölkki Satu, Controller
satu.m.polkki@jyu.fi
+358408054526
AgC323.1B
JSBE:n ja Avancen taloussuunnittelu ja -seuranta | Monitoring, evaluation and development of project and financial administration
Hamo Elise, Taloussihteeri / Financial Secretary
jsbe-finance-servicecentre@jyu.fi
+358405701016
T 361.01
Osto- ja myyntilaskut | Purchase invoices and sales invoicing

Viestintä / Communications

Valpe Kati, Tiedottaja / Communications Officer
kati.valpe@jyu.fi
+358400247458
AgC431.2
Kampustiedottaja / Campus Communications Officer