Jyväskylän yliopiston kauppakorkeakoulu

JSBE hallinto ja hallintopalvelut

Kauppakorkeakoulun hallinto

Dean, Head of Corporate Environmental Management

Hanna-Leena Pesonen

dekaani

hanna-leena.pesonen@jyu.fi
+358503732132

hyytinen.png

Ari Hyytinen

varadekaani, tutkimus

ari.t.hyytinen@jyu.fi
+35840576785

Heikki Karjaluoto

varadekaani, koulutus

heikki.karjaluoto@jyu.fi
+358405767814

Pedagogical Director

Virpi Malin

pedagoginen johtaja

virpi.malin@jyu.fi
+358408054624

murtosaari

Kirsi Murtosaari

Hallintopäällikkö

kirsi.murtosaari@jyu.fi
+358407456156

Huone: AgC324.1

  • Henkilöstö-, talous- ja sopimushallinnon asiat
  • Toiminnan ja talouden suunnittelu ja kehittäminen sekä budjetointi

Hallintopalvelut / Yliopistopalvelut

Yliopiston palvelukeskus

Raija Siltanen

Raija Siltanen

Sihteeri

raija.a.siltanen@jyu.fi +358405767793

Huone: AgC323.1E

Sihteeripalvelut (paikalla ti-to)

  • Työtilat, avaimet, puhelimet, tietokoneet
  • Uuden henkilökunnan yleisperehdytys
  • Henkilöstöasiat: Palkkiot ja apurahat
  • Tutka-yhdyshenkilö

Maria Engberg

Matkasihteeri

maria.engberg@chydenius.fi
+358408054411

 

Matkapalvelut

  •  JSBE matkalaskut ja kuluveloitus

Matka-asiat Maria Engberg
PL 567
67701 Kokkola.

Elise Hamo

Taloussihteeri

elise.hamo@jyu.fi
+358405701016

Huone: T 361.01

 Talous- ja matkapalvelut

  • Ostolaskut
  • Myyntilaskutus
  • Avancen matkalaskut ja kuluveloitukset

Kirsi Ahonen

Hankesihteeri

AgC433.3
+358 40 805 3089

Hankepalvelut

  • Hankehallinnon tehtävät
  • Hankkeiden budjetoinnissa avustaminen

Seija Mannila

Hankesihteeri

RUUC224
+358 40 805 3675

Hankepalvelut

  • Hankehallinnon tehtävät
  • Hankkeiden budjetoinnissa avustaminen

Talouspalvelut

Pölkki Satu

Satu Pölkki

Controller

satu.m.polkki@jyu.fi
+358408054526

Huone: AgC323.1B


  • JSBE:n ja Avancen taloussuunnittelu ja -seuranta 
  • Elinkeinotoiminnan projektit

Koulutuspalvelut / kauppakorkeakoulun lähipalvelut

opintoasiat-jsbe@jyu.fi

Niina Simanainen

Opintopäällikkö

niina.simanainen@jyu.fi
+358408053134

Huone: AgC323.1

  • Opinto- ja tutkintoasiat
  • Koulutuksen ja opintohallinnon suunnittelu, arviointi ja kehittäminen
  • Tutkintoon johtavat yhteistyösopimukset
  • Sidosryhmäkoordinointi
  • Opiskelijarekrytointi ja opiskelijavalintojen koordinointi
Kujanpää Anita

Anita Kujanpää

Koulutussuunnittelija

anita.kujanpaa@jyu.fi
+358405767794

Huone: AgC324.2B

  • Opintoneuvonta ja ohjaus: tutkinto-opiskelijat, eHops-neuvonta ja hyväksyminen, sivuaineet
  • Muualla suoritettujen opintojen hyväksilukeminen ja korvaavuudet
  • Opintorekisteri: opintokokonaisuuksien kokoaminen
  • Tutkintojen hakeminen
  • Hyvis, opiskelijoiden hyvinvointineuvoja. Hyvisyhteydenotot: hyvis-jsbe(a)jyu.fi
Wollenberg Marja

Marja Wollenberg

Koulutussuunnittelija

marja.wollenberg@jyu.fi
+358408054482

Huone: AgC323.1A

  • Opintoneuvonta ja ohjaus: tutkinto-opiskelijat
  • Opintojen ohjaus: opintojen suunnittelu, eHops-neuvonta ja hyväksyminen
  • Tutkintojen hakeminen
  • Opiskelijoiden harjoittelu
  • Opintorekisteri: opintokokonaisuuksien kokoaminen
Takala Paula

Paula Takala

Opintosihteeri

paula.k.takala@jyu.fi
+358408054501

Huone: AgC323.2B

  • Tenttihallinto
  • Tenttien ja maturiteettien koordinointi ja tenttitilaisuuksien järjestelyt
  • Gradujen tarkastajamääräykset, lausunnot, rekisteröinti, arkistointi
  • Opintorekisteri: opintokokonaisuuksien kokoaminen, opintosuoritusten kirjaaminen
    Myller Merja 2

    Merja Myller

    Opintosihteeri

    merja.e.myller@jyu.fi
    +358405767791

    Huone: AgC323.2A

    • Kurssihallinto
    • Opetusohjelmien ja tenttien koordinointi
    • Opintorekisteri: opintokokonaisuuksien kokoaminen, opintosuoritusten kirjaaminen
    • Salivaraukset

    Pia Arvonen

    Kansainvälisten asioiden suunnittelija

    jsbe.mobility@jyu.fi
    pia.m.arvonen@jyu.fi
    +358408053584

    Huone: AgC323.1A

    • Kansainväliset liikkuvuusohjelmat ja sopimushallinto
    • Opintoneuvonta ja ohjaus: vaihto-opiskelijat ja vaihtoon lähtijät
    • Henkilökunta- ja opettajavaihto-ohjelmat
    • Kansainvälistymisen suunnittelu, arviointi ja kehittäminen
    Katja Mielonen 16.5.2016

    Katja Mielonen

    Suunnittelija

    katja.mielonen@jyu.fi
    +358407588794

    Huone: AgC323.1F

    • Laadunhallinta ja laatutyö
    • Suunnittelu, arviointi ja kehittäminen

     

    Viestintäpalvelut

    Kati Valpe

    Tiedottaja

    kati.valpe@jyu.fi
    +358400247458

    Huone: AgC431.2

    • Kampustiedottaja

    greypinstr

     

    Tänään

    25. syyskuuta 2017, viikko 39, Kullervo. (*)

    Yhteystietohaku
    JSBE Sosiaalisessa mediassa

    Facebook logo     

    YouTube

    Yliopistoportaalit

    Uno

    Isa

    Wolmar