Jyväskylän yliopiston kauppakorkeakoulu

JSBE opetus- ja tutkimushenkilöstö / JSBE Faculty and doctoral students

JSBE opetus- ja tutkimushenkilöstön sekä tohtorikoulutettavien yhteystiedot
Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Economics / Taloustiede

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Haapanen Mika Senior researcher / Yliopistotutkija AgD315.3 +358405767800 mika.p.haapanen@jyu.fi Economics
Heikkilä Jussi Project Researcher / Projektitutkija AgD314.2B +358503715104 jussi.heikkila@jyu.fi Economics
Heimonen Kari Professor / Professori AgD314.3 +358400247414 kari.heimonen@jyu.fi Economics
Hukkanen Toni University Teacher / Yliopistonopettaja AgD311.4B +358408054688 toni.k.hukkanen@jyu.fi Economics
Huuskonen Jussi Project Researcher / Projektitutkija Ag.D314.2 +358408055016 jussi.j.t.huuskonen@jyu.fi Economics
Hyytinen Ari Professor / Professori AgD312.4 +358405767850 ari.t.hyytinen@jyu.fi Economics Vice Dean, Research
Jokinen Juho Project Researcher / Projektitutkija AgD312.2A +358405767807 juho.p.jokinen@jyu.fi Economics
Junttila Juha Professor / Professori AgD312.3 +358404856309 juha-pekka.j-p.junttila@jyu.fi Economics
Juvonen Petteri Doctoral Student / Tohtorikoulutettava Economics
Karhunen Hannu Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori hannu.a.karhunen@jyu.fi Economics
Kari Jaana Project Researcher / Projektitutkija AgD313.2B +358407122127 jaana.t.kari@jyu.fi Economics
Kuusela Annika Doctoral Student / Tohtorikoulutettava annika.m.kuusela@student.jyu.fi Economics
Kärkkäinen Samu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD314.2A samu.p.p.karkkainen@jyu.fi Economics
Lahtonen Jukka Project Researcher / Projektitutkija AgB323.2 +358405767819 jukka.p.lahtonen@jyu.fi Economics
Laine Liisa Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +18572646796 liisa.t.laine@jyu.fi Economics
Lehkonen Heikki University Teacher / Yliopistonopettaja AgD314.4B +358405767822 heikki.lehkonen@jyu.fi Economics
Maliranta Mika Professor / Professori AgD313.4B +358503698054 mika.maliranta@etla.fi Economics Kindly see also my homepage: http://staff.etla.fi/maliranta/index.html
Mangeloja Esa Senior Lecturer / Yliopistonlehtori AgD314.4A +358405767825 esa.mangeloja@jyu.fi Economics
Nieminen Mika Postdoctoral researcher / Tutkijatohtori AgD312.2B +358504016350 mika.p.nieminen@jyu.fi Economics
Ollikainen Jani-Petteri Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055121 jani.j-p.ollikainen@student.jyu.fi Economics
Pehkonen Jaakko Professor / Professori AgD313.4A +358503732133 jaakko.k.pehkonen@jyu.fi Economics Head of Economics
Pekkarinen Jukka Professor of Practice AgD314.2C +358 40 805 4224 jukka.pekkarinen@jyu.fi Economics
Raatikainen Juhani University Teacher / Yliopistonopettaja AgD311.4A +358405767835 juhani.raatikainen@jyu.fi Economics
Seppälä Ville Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD311.2B ville.t.seppala@jyu.fi Economics
Sieppi Antti Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD313.2C antti.sieppi@jyu.fi Economics
Strifler Matthias University Teacher / Yliopistonopettaja AgD311.2A matthias.m.strifler@student.jyu.fi Economics
Syrén Susanne Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD313.2A susanne.m.syren@student.jyu.fi Economics
Tervo Hannu Professor / Professori AgD315.2 +358405767847, +358503062174 hannu.t.tervo@jyu.fi Economics
Tohmo Timo Senior researcher / Yliopistotutkija AgD315.4A +358405767848 timo.j.tohmo@jyu.fi Economics
Uusitalo Roope Professor / Professori AgD313.3 +358408054863 roope.h.uusitalo@jyu.fi Economics
Viinikainen Jutta Professor / Professori AgD315.4B +358405767804 jutta.viinikainen@jyu.fi Economics

Management and Leadership / Johtaminen

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Aaltio Iiris Professor / Professori AgD424.3 +358405767795 iiris.aaltio@jyu.fi Management and leadership
Auvinen Tommi University Teacher / Yliopistonopettaja AgD425.1B +358405767798 tommi.p.auvinen@jyu.fi Management and leadership
Haapamäki Laura Course Secretary / Kurssisihteeri Ag.D426.4 laura.m.haapamaki@jyu.fi Management and Leadership / Johtaminen
Hakanen Mila Doctoral Student / Tohtorikoulutettava mila.hakanen@jyu.fi Management and leadership
Heikkinen Suvi Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori AgD426.4C +358408053319 suvi.s.heikkinen@jyu.fi Management and leadership
Häyrynen Heli Doctoral Student / Tohtorikoulutettava heli.t.hayrynen@student.jyu.fi Management and leadership
Kangas Emilia Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055026 emilia.e.kangas@student.jyu.fi Management and leadership
Kesänen Anni Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD411.2A Management and Leadership
Kivijärvi Marke Project Researcher / Projektitutkija AgD426.4B +358 40 805 4793 marke.t.kivijarvi@jyu.fi Management and leadership
Kokko Tuomas University Teacher / Yliopistonopettaja AgD426.4D tuomas.t.kokko@student.jyu.fi Management and leadership
Kotilainen Sofia Research Assistant / Tutkimusavustaja Ag.D411.2 +358408055066 sofia.p.kotilainen@jyu.fi Management and leadership
Lämsä Anna-Maija Professor / Professori AgD424.4 +358405767823 anna-maija.lamsa@jyu.fi Management and leadership
Malin Virpi University Teacher / Yliopistonopettaja AgD425.3A +358408054624 virpi.malin@jyu.fi Management and leadership Pedagogical Director
Nie Dan Project Researcher / Projektitutkija AgD426.4A dan.d.nie@student.jyu.fi Management and leadership
Oksanen Minna University Teacher / Yliopistonopettaja Ag.D426.4 +358408055111 minna.t.oksanen@jyu.fi Management and Leadership
Riivari Elina Project Researcher / Projektitutkija AgD425.3B +358408054527 elina.riivari@jyu.fi Management and leadership
Saarikoski Annika Doctoral Student / Tohtorikoulutettava annika.saarikoski@jyu.fi Management and leadership
Sajasalo Pasi University Teacher / Yliopistonopettaja AgD425.1A +358405767837 pasi.sajasalo@jyu.fi Management and leadership
Shatilova Irina Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD422.1C +358408054771, +358458096622 irina.i.shatilova@jyu.fi Management and leadership
Sintonen Teppo Lecturer / Lehtori AgD424.2B +358405767842 teppo.sintonen@jyu.fi Management and leadership
Storhammar Esa Senior Researcher / Erikoistutkija AgD424.2A +358503109977 esa.t.storhammar@jyu.fi Management and leadership
Takala Tuomo Professor / Professori AgD425.2 +358503547566 tuomo.a.takala@jyu.fi Management and leadership Head of Management and Leadership
Wang Qian Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD422.1D +358408054760 qian.w.wang@jyu.fi Management and leadership

Accounting / Laskentatoimi

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Järvenpää Marko Professor / Professori AgD414.2 +358405767809 marko.j.jarvenpaa@jyu.fi Accounting Head of Accounting and Commercial Law
Katajamäki Tiina University Teacher / Yliopistonopettaja AgD413.3A +358408055192 tiina.e.katajamaki@jyu.fi Accounting
Kettunen Jaana University Teacher / Yliopistonopettaja AgD412.2A +358405767816 jaana.m.kettunen@jyu.fi Accounting
Mättö Toni University Teacher / Yliopistonopettaja AgD412.2A +358405767827 toni.m.matto@jyu.fi Accounting
Pellinen Jukka Professor / Professori AgD412.3 +358504280803 jukka.o.pellinen@jyu.fi Accounting
Pietiläinen Matleena University Teacher / Yliopistonopettaja AgD411.1A +358408053139 matleena.pietilainen@jyu.fi Accounting
Rautiainen Antti Associate Professor / Apulaisprofessori AgD413.2 +358405767836 antti.i.rautiainen@jyu.fi Accounting
Salminen Pekka Senior Lecturer / Yliopistonlehtori AgD413.3B +358405767838 pekka.o.salminen@jyu.fi Accounting
Sippola Kari Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori Ag412.2B +358405767843 kari.sippola@jyu.fi Accounting

Marketing / Markkinointi

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
(Järvinen) Mero Joel University Teacher / Yliopistonopettaja AgD422.2A +358408053542 joel.jarvinen@jyu.fi Marketing
Alajoutsijärvi Kimmo Professor / Professori AgD423.1 +358405047418 kimmo.alajoutsijarvi@jyu.fi Marketing
Aslam Bilal Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD422.1A bilal.m.aslam@student.jyu.fi Marketing
Cheng Hong Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD422.1B +358405962888 hong.h.cheng@jyu.fi Marketing
Haapio Hannele projektitutkija hannele.m.haapio@jyu.fi Marketing
Hepola Janne Project Researcher / Projektitutkija AgD421.3B janne.m.hepola@jyu.fi Marketing
Karjaluoto Heikki Professor / Professori AgD423.2 +358405767814 heikki.karjaluoto@jyu.fi Marketing Vice Dean, Education, Head of Marketing
Leppäniemi Matti University Teacher / Yliopistonopettaja AgD422.3A +358408054646 matti.leppaniemi@jyu.fi Marketing
Munnukka Juha Senior researcher / Yliopistotutkija AgD422.3B +358405767826 juha.t.munnukka@jyu.fi Marketing
Nyrhinen Jussi Project Researcher / Projektitutkija AgD421.2B +358408054459 jussi.nyrhinen@jyu.fi Marketing
Panjwani Jay Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD421.3A jay.k.panjwani@student.jyu.fi Marketing
Salonen Ville Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358440454558 ville.s.salonen@jyu.fi Marketing
Shaikh Aijaz A. University Teacher / Yliopistonopettaja AgD421.1 +358469516017 aijaz.a.shaikh@jyu.fi Marketing
Taiminen (os. Lipiäinen) Heini Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori AgD422.2B +35840 805 4556 heini.taiminen@jyu.fi Marketing
Taiminen Kimmo Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD421.2A +358408054155 kimmo.taiminen@jyu.fi Marketing
Ukpabi Dandison Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD421.3C +358469545966 dandison.c.ukpabi@jyu.fi Marketing
Uusitalo Outi Professor / Professori AgD423.3 +358400247996 outi.uusitalo@jyu.fi Marketing

Strategy and Entrepreneurship / Strategia ja yrittäjyys

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Häggman Susanna Project Researcher / Projektitutkija AgC321.2A susanna.r.e.haggman@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Hämäläinen Susanna Project Manager / Projektipäällikkö Ag.C321.4 susanna.m.hamalainen@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Kansikas Juha Senior Lecturer / Yliopistonlehtori AgC321.4C +358405767811 juha.kansikas@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Korhonen Satu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD411.2C satu.m.m.korhonen@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Lamberg Juha-Antti Professor / Professori H210 +358505771698 juha-antti.lamberg@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Ojala Anu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgC321.2B +358408054234 anu.m.ojala@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Pajunen Kalle Professor / Professori AgC321.5 +358408054815 kalle.pajunen@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship Head of Strategy and Entrepreneurship
Patja Päivi University Teacher / Yliopistonopettaja AgC321.4C +358405767839 paivi.m.patja@jyu.fi Strategy and entrepreneurship
Peltoniemi Mirva Senior Researcher / Yliopistotutkija AgC322.3A +358408054943 mirva.peltoniemi@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship
Suoranta Mari Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori Agora C322 +358405085552 mari.suoranta@jyu.fi Strategy and Entrepreneurship

Corporate Environmental Management / Ympäristöjohtaminen

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Baumeister Stefan University teacher / Yliopistonopettaja AgC326.2B +358408054122 stefan.c.baumeister@jyu.fi Corporate Environmental Management
Heiskanen Jukka University Teacher / yliopistonopettaja Ag.C324.2 +358408055113 jukka.p.heiskanen@jyu.fi Corporate Environmental Management
Hämäläinen Sari University teacher / Yliopistonopettaja AgC326.2C +358405767805 sari.m.hamalainen@jyu.fi Corporate Environmental Management
Joensuu Kristiina University Teacher / Yliopistonopettaja AgC326.1D kristiina.joensuu@jyu.fi Corporate Environmental Management
Kuhmonen Irene Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgC326.1C irene.a.kuhmonen@jyu.fi Corporate Environmental Management
Näyhä Annukka Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori Kärki Ab355 +358408054817 annukka.nayha@jyu.fi Corporate Environmental Management
Onkila Tiina Senior researcher / Yliopistotutkija AgC325.2B +358405767818 tiina.onkila@jyu.fi Corporate Environmental Management
Pesonen Hanna Professor / Professori AgC326.3 +358503732132 hanna-leena.pesonen@jyu.fi Corporate Environmental Management Dean, Head of Corporate Environmental Management
Ruggiero Salvatore Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgC326.2A +358408054583 salvatore.ruggiero@jyu.fi Corporate Environmental Management
Sarna Bhavesh Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgC326.1B bhavesh.b.sarna@jyu.fi Corporate Environmental Management
Siltaoja Marjo Senior Researcher / Yliopistotutkija AgC325.3B +358405767841 marjo.siltaoja@jyu.fi Corporate Environmental Management
Stucki Tobias Visiting Researcher AgC325.3 tobias.m.stucki@jyu.fi Corporate Environmental Management
Ulvila Kukka-Maaria University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767849 kukka-maaria.ulvila@jyu.fi Corporate Environmental Management
Vaskelainen Taneli Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgC326.1C taneli.vaskelainen@jyu.fi Corporate Environmental Management

Corporate Communication / Viestinnän johtaminen

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Aldea-Löppönen Andra Project Researcher / Projektitutkija Ag.D411.2 +358408055047 andra.a.aldea-lopponen@jyu.vi Viestinnän johtaminen
Asunta Laura University Teacher / Yliopistonopettaja AgD426.1 +358408054962 laura.asunta@jyu.fi Corporate Communication
Cederberg Susanne tutkimusavustaja
Lievonen Matias Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD411.2D matias.lievonen@jyu.fi Corporate Communication
Luoma-aho Vilma Professor / Professori AgD426.3 +358408053098 vilma.luoma-aho@jyu.fi Corporate Communication
Reinikainen Hanna Project Researcher / projektitutkija +358 50 5821885 hanna.m.reinikainen@student.jyu.fi Corporate Communication
Ruggiero Aino-Maria University Teacher / Yliopistonopettaja AgD426.2 +358408054830 aino.ruggiero@jyu.fi Corporate Communication
Syvänen Salla Doctoral student / tohtorikoulutettava salla.k.syvanen@jyu.fi Corporate communication
Vos Marita Professor / Professori Ag D426.2 +358504410358 marita.vos@jyu.fi Corporate Communication

Commercial law / Kauppaoikeus

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti Oppiaine Kuvaus
Antikainen Mikko University Teacher / Yliopistonopettaja AgD315.1A +358408054718 mikko.j.antikainen@jyu.fi Commercial law
Ollila Riitta Lecturer / Lehtori AgD315.1B +358400680757 riitta.h.ollila@jyu.fi Commercial law

greypinstr

 

Tänään

18. lokakuuta 2017, viikko 42, Satu, Säde. (*)

Yhteystietohaku
JSBE Sosiaalisessa mediassa

Facebook logo     

YouTube

Yliopistoportaalit

Uno

Isa

Wolmar