03.05.2019

BIO-YMP Opiskelijatutorit

Opiskelijatutorit bio- ja ympäristötieteiden laitoksella

BIOENV:n opiskelijatutorit lukuvuonna 2019-2020

Emmi Ventelä emmi.k.ventela@student.jyu.fi LUY (luonnonvarat ja ympäristö)
Onni Sirkiä onni.n.sirkia@student.jyu.fi BIO, CMB (solu- ja molekyylibiologia)
Ronja Kiviö ronja.e.kivio@student.jyu.fi ECO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Elli Kytölä elli.m.kytola@student.jyu.fi BIO, CMB (solu- ja molekyylibiologia)
Kaisa Nikku kaisa.m.s.nikku@student.jyu.fi ECO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Niklas Bärlund niklas.m.barlund@student.jyu.fi CMB (solu- ja molekyylibiologia)
 Henrik Huusko  henrik.m.huusko@student.jyu.fi  LUY (luonnonvarat ja ympäristö)

 

BIOENV:n opiskelijatutorit lukuvuonna 2018-2019

Tatja Hakala-Rahko tatja.m.hakala-rahko@student.jyu.fi LUY (luonnonvarat ja ympäristö)
Henrik Huusko henrik.m.huusko@student.jyu.fi LUY (luonnonvarat ja ympäristö)
Miikka Miettinen miikka.t.miettinen@student.jyu.fi LUY (luonnonvarat ja ympäristö)
Sami Salmikangas sami.i.salmikangas@student.jyu.fi CMB (solu- ja molekyylibiologia)
Eetu Selenius eetu.v.a.selenius@student.jyu.fi ECO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Silja Viinikka silja.r.m.viinikka@student.jyu.fi BIO (biologia)
Saija Vuorenmaa saija.k.vuorenmaa@student.jyu.fi ECO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Riikka Tynkkynen riikka.o.j.tynkkynen@student.jyu.fi BIO (biologia)
Aki Nikkinen aki.p.nikkinen@student.jyu.fi Liikuntatutor

 

BIOENV:n opiskelijatutorit lukuvuonna 2017-2018

Emmi Alanen

emmi.m.alanen@student.jyu.fi

ECO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Nella Heikinmäki nella.k.heikinmaki@student.jyu.fi SMB (solu- ja molekyylibiologia, nanotieteet)
Anni Järvenpää annijarvenpaa96@gmail.com OPE (biologian opettajankoulutus)
Niko Kangasniemi niko.n.kangasniemi@student.jyu.fi SMB (solu- ja molekyylibiologia)
Henna Kraft  hennamarja.kraft@elisanet.fi ECO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Jemina Rainero 

jemina.j.rainero@student.jyu.fi

OPE (biologian opettajankoulutus)
Pekka Roivas pekka.n.t.roivas@student.jyu.fi  SMB (solu- ja molekyylibiologia)
Kalle Ryymin  kalle.a.ryymin@student.jyu.fi  YMP (ympäristötiede)

 

BIOENV:n opiskelijatutorit lukuvuonna 2016-2017

Heli Harjupatana

heli.e.harjupatana@student.jyu.fi

OPE (biologian opettajankoulutus)
Heini Hyvärinen heini.s.h.hyvarinen@student.jyu.fi  WET (akvaattiset tieteet)
Jaakko Litmanen jaakko.j.litmanen@student.jyu.fi YMP (ympäristötiede ja -teknologia)
Emilia Lähteenmäki  emilia_lahteenmaki@kolumbus.fi SMB (solu- ja molekyylibiologia)
Kalle Ryymin

kalle.a.ryymin@student.jyu.fi 

YMP (ympäristötiede ja -teknologia)
Topi Toivanen topi.v.k.toivanen@student.jyu.fi WET (akvaattiset tieteet)

 

BIOENV:n opiskelijatutorit lukuvuonna 2015-2016

Ilona Laine

ilona.a.laine@student.jyu.fi

EKO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Laura Lammi laura.k.lammi@student.jyu.fi SMB/OPE (solu- ja molekyylibiologia & opettajankoulutus)
Toni Lemmetyinen toni.t.lemmetyinen@student.jyu.fi SMB/OPE (solu- ja molekyylibiologia & opettajankoulutus)
Nina Mononen nina.m@live.com SMB (solu- ja molekyylibiologia)
Sandra Savinen

sandra.e.savinen@student.jyu.fi

EKO (ekologia ja evoluutiobiologia)
Saana Tepsa saana.h.m.tepsa@student.jyu.fi WET (akvaattiset tieteet)
Harri Kovakoski harri.kovakoski@luukku.com Maisterivaiheen opiskelijat ja  YMP (ympäristötiede ja -teknologia)