02.10.2018

Tiedekunnan lähipalvelut

Tiedekunta

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Mönkkönen Mikko Professori Dekaani YNC 316 mikko.monkkonen@jyu.fi
Nissinen Maija Professori Varadekaani YNC 233 maija.nissinen@jyu.fi
Jokinen Ari Professori Varadekaani YFL 242 ari.jokinen@jyu.fi
Kujanpää Taru Hallintopäällikkö Henkilöstöasiat YNC 315 taru.h.kujanpaa@jyu.fi

Tiedekuntatason palvelut

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Eronen Sari Suunnittelija Koulutuspalvelut YN 312 sari.eronen@jyu.fi
Honkonen Miia Sihteeri Henkilöstöpalvelut / MLTK toimisto MaD 356 miia.m.honkonen@jyu.fi
Karhu Anna Suunnittelija Koulutuspalvelut YN 312 anna.s.karhu@jyu.fi
Korhonen Marja Opintopäällikkö Koulutuspalvelut YN 313 marja.e.korhonen@jyu.fi
Lassila Satu Sihteeri Henkilöstöpalvelut ja NSC YN 321 satu.lassila@jyu.fi
Leskinen Elina Tiedottaja Viestintä YN 314.2 elina.leskinen@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Henkilöstöpalvelut Kärki/ Ab 354.7 heli.m.levanen@jyu.fi
Mattila Leena Kansainvälisten asioiden suunnittelija Koulutuspalvelut YN 314.1 leena.m.mattila@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talous- ja tilapalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Partanen Eeva Matkasihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.12 eeva.k.partanen@jyu.fi
Pursiainen Helena Opintosihteeri Koulutuspalvelut YN 321 helena.s.pursiainen@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Henkilöstöpalvelut MaD 356 (ma), T 345 (ti), YAC 321.1 (ke-pe) paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Tarvainen Tarja Taloussihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.16 tarja.h.tarvainen@jyu.fi
Väisänen Mervi Harjoittelija Viestintä YN 321 mervi.t.vaisanen@jyu.fi

Bio- ja ympäristötieteiden laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Blomster-Tanttu Nina Matkasihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.13 bioenv-travel-servicecentre@jyu.fi
Granberg Sonja Taloussihteeri Konneveden tutkimusasema Kokkola, KyC 335 bioenv-finance-servicecentre@jyu.fi
Hakanen Tiina Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut YAC 311.1 tiina.m.hakanen@jyu.fi
Hult Tarja Sihteeri Konneveden tutkimusasema Tutkimusrakennus 125 toimisto-konnevesi@jyu.fi
Kettunen Erja Taloussihteeri Bio- ja ympäristötieteiden laitos T 350.04 bioenv-finance-servicecentre@jyu.fi
Koivula Jaana Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut YAC 321.1 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Kotiranta Anna Liisa Sihteeri Henkilöstöpalvelut YAC 321.1 bioenv-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Henkilöstöpalvelut Kärki/ Ab 354.7 bioenv-hr-servicecentre@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talous- ja tilapalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Ose Zane Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut YAC 321.1 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Riipinen Eeva Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut T 358 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Henkilöstöpalvelut MaD 356 (ma), T 345 (ti), YAC 321.1 (ke-pe) paula.t.sarkkinen@jyu.fi

Fysiikan laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Ahoniemi Sanna Tiiminvetäjä Talous- ja tilapalvelut T 358 ja YFL 218 sanna.m.ahoniemi@jyu.fi
Haapaniemi Minttu Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut YFL 218 minttu.m.haapaniemi@jyu.fi
Hilska Marjut Sihteeri Henkilöstöpalvelut YFL 238 phys-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Hujo Arto Taloussihteeri Talous- ja tilapalvelut T 367.1 phys-finance-servicecentre@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut YE 405 phys-projects-servicecentre@jyu.fi
Koponen Hanna-Mari Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut FL 238 phys-projects-servicecentre@jyu.fi
Laasonen Johanna Henkilöstökoordinaattori Henkilöstöpalvelut T 345.01 phys-hr-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Henkilöstöpalvelut Kärki/ Ab 354.7 phys-hr-servicecentre@jyu.fi
Partanen Eeva Matkasihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.12 phys-travel-servicecentre@jyu.fi
Pentti Eine Controller Talous- ja tilapalvelut YN 311 eine.pentti@jyu.fi
Pölkki Satu Controller Talous- ja tilapalvelut Ag C323.1 satu.m.polkki@jyu.fi

Kemian laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Herpola Minna Matkasihteeri Talous- ja tilapalvelut VIV 229 chem-travel-servicecentre@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut YE 405 chem-projects-servicecentre@jyu.fi
Laasonen Johanna Henkilöstökoordinaattori Henkilöstöpalvelut T 345.01 chem-hr-servicecentre@jyu.fi
Leinonen Maritta Sihteeri Henkilöstöpalvelut YE 423 chem-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Henkilöstöpalvelut Kärki/ Ab 354.7 chem-hr-servicecentre@jyu.fi
Pentti Eine Controller Talous- ja tilapalvelut YN 311 eine.pentti@jyu.fi
Puttonen Ritva Taloussihteeri Talous- ja tilapalvelut T 361.3 chem-finance-servicecentre@jyu.fi
Riipinen Eeva Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut T 358 chem-projects-servicecentre@jyu.fi
Tatti Teija Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut YE 422 teija.t.tatti@jyu.fi

Matematiikan ja tilastotieteen laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Honkonen Miia Sihteeri Henkilöstöpalvelut MaD 356 maths-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut YE 405 maths-projects-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Henkilöstöpalvelut Kärki/ Ab 354.7 maths-hr-servicecentre@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talous- ja tilapalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Riipinen Eeva Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut T 358 maths-projects-servicecentre@jyu.fi
Roisko Jaana Matkasihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.11 maths-travel-servicecentre@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Henkilöstöpalvelut MaD 356 (ma), T 345 (ti), YAC 321.1 (ke-pe) paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Säntti-Ahomäki Hannele Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut MaD 365 hannele.santti-ahomaki@jyu.fi
Tarvainen Tarja Hankesihteeri Talous- ja tilapalvelut MaD356 maths-projects-servicecentre@jyu.fi
Tero Tiia-Riikka Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut MaD 365 tiia-riikka.t-r.tero@jyu.fi

Nanoscience Center (NSC)

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Lassila Satu Sihteeri Henkilöstöpalvelut ja NSC YN 321 satu.lassila@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Henkilöstöpalvelut Kärki/ Ab 354.7 heli.m.levanen@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talous- ja tilapalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Partanen Eeva Matkasihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.12 eeva.k.partanen@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Henkilöstöpalvelut MaD 356 (ma), T 345 (ti), YAC 321.1 (ke-pe) paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Tarvainen Tarja Taloussihteeri Talous- ja tilapalvelut T 350.16 tarja.h.tarvainen@jyu.fi

Konneveden tutkimusasema

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Granberg Sonja Taloussihteeri Konneveden tutkimusasema Kokkola, KyC 335 bioenv-finance-servicecentre@jyu.fi
Hult Tarja Sihteeri Konneveden tutkimusasema Tutkimusrakennus 125 toimisto-konnevesi@jyu.fi