Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta

Tiedekunnan lähipalvelut

Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Tiedekunta

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Kujanpää Taru Hallintopäällikkö YN 315 taru.h.kujanpaa@jyu.fi
Kukkonen Jussi Professori Varadekaani YAC 116.2 jussi.v.k.kukkonen@jyu.fi
Kunttu Henrik Professori Dekaani YN 316 henrik.kunttu@jyu.fi

Tiedekuntatason palvelut

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Eronen Sari Suunnittelija Koulutuspalvelut YN 312 sari.eronen@jyu.fi
Honkonen Miia Sihteeri Palvelukeskus / MLTK toimisto MaD 356 miia.m.honkonen@jyu.fi
Kemppainen Kristiina Suunnittelija Koulutuspalvelut YN 312 kristiina.a.kemppainen@jyu.fi
Korhonen Marja Opintopäällikkö Koulutuspalvelut YN 313 marja.e.korhonen@jyu.fi
Leinonen Maritta Sihteeri Palvelukeskus / NSC YE 423 ja YN 321 maritta.h.leinonen@jyu.fi
Leskinen Elina Tiedottaja Viestintä YN 314.2. elina.leskinen@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Palvelukeskus T 345.02 heli.m.levanen@jyu.fi
Mattila Leena Kansainvälisten asioiden suunnittelija Koulutuspalvelut YN 314.1 leena.m.mattila@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talouspalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Partanen Eeva Matkasihteeri Palvelukeskus T 350.12 eeva.k.partanen@jyu.fi
Pursiainen Helena Opintosihteeri Koulutuspalvelut YN 321 helena.s.pursiainen@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Palvelukeskus T 345.04 ja YAC 321.1 paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Tarvainen Tarja Taloussihteeri Palvelukeskus T 350.06 tarja.h.tarvainen@jyu.fi

Bio- ja ympäristötieteiden laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Granberg Sonja Taloussihteeri Konneveden tutkimusasema Kokkola, KyC 335 bioenv-finance-servicecentre@jyu.fi
Hakanen Tiina Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut YAC 311.1 tiina.m.hakanen@jyu.fi
Hult Tarja Sihteeri Konneveden tutkimusasema Tutkimusrakennus 125 toimisto-konnevesi@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Palvelukeskus YE 405 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Koivula Jaana Hankesihteeri Palvelukeskus YAC 321.1 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Kotiranta Anna Liisa Sihteeri Palvelukeskus YAC 321.1 bioenv-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Kuivalainen Anne Hankesihteeri Palvelukeskus OPK 114 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Palvelukeskus T 345.02 bioenv-hr-servicecentre@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talouspalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Riipinen Eeva Hankesihteeri Palvelukeskus T 358 bioenv-projects-servicecentre@jyu.fi
Roisko Jaana Matkasihteeri Palvelukeskus T 350.11 bioenv-travel-servicecentre@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Palvelukeskus T 345.04 ja YAC 321.1 paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Tarvainen Tarja Taloussihteeri Palvelukeskus T 350.16 bioenv-finance-servicecentre@jyu.fi

Fysiikan laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Boman Sanna Tiiminvetäjä Palvelukeskus T 358 ja YFL 218 sanna.m.boman@jyu.fi
Haapaniemi Minttu Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut YFL 218 minttu.m.haapaniemi@jyu.fi
Hilska Marjut Sihteeri Palvelukeskus YFL 238 phys-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Hujo Arto Taloussihteeri Palvelukeskus T 367.1 phys-finance-servicecentre@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Palvelukeskus YE 405 phys-projects-servicecentre@jyu.fi
Koponen Hanna-Mari Hankesihteeri Palvelukeskus FL 238 phys-projects-servicecentre@jyu.fi
Laasonen Johanna Henkilöstökoordinaattori Palvelukeskus T 345.01 phys-hr-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Palvelukeskus T 345.02 phys-hr-servicecentre@jyu.fi
Partanen Eeva Matkasihteeri Palvelukeskus T 350.12 phys-travel-servicecentre@jyu.fi
Pentti Eine Controller Talouspalvelut YN 311 eine.pentti@jyu.fi
Pölkki Satu Controller Talouspalvelut Ag C323.1 satu.m.polkki@jyu.fi

Kemian laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Herpola Minna Matkasihteeri Palvelukeskus VIV 229 chem-travel-servicecentre@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Palvelukeskus YE 405 chem-projects-servicecentre@jyu.fi
Laasonen Johanna Henkilöstökoordinaattori Palvelukeskus T 345.01 chem-hr-servicecentre@jyu.fi
Leinonen Maritta Sihteeri Palvelukeskus YE 423 ja YN 321 chem-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Palvelukeskus T 345.02 chem-hr-servicecentre@jyu.fi
Pentti Eine Controller Talouspalvelut YN 311 eine.pentti@jyu.fi
Puttonen Ritva Taloussihteeri Palvelukeskus T 361.3 chem-finance-servicecentre@jyu.fi
Riipinen Eeva Hankesihteeri Palvelukeskus T 358 chem-projects-servicecentre@jyu.fi
Tatti Teija Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut YE 422 teija.t.tatti@jyu.fi

Matematiikan ja tilastotieteen laitos

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Honkonen Miia Sihteeri Palvelukeskus MaD 356 maths-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Ikävalko Tiina Hankesihteeri Palvelukeskus YE 405 maths-projects-servicecentre@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Palvelukeskus T 345.02 maths-hr-servicecentre@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talouspalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Riipinen Eeva Hankesihteeri Palvelukeskus T 358 maths-projects-servicecentre@jyu.fi
Roisko Jaana Matkasihteeri Palvelukeskus T 350.11 maths-travel-servicecentre@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Palvelukeskus T 345.04 ja YAC 321.1 paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Säntti-Ahomäki Hannele Koulutussuunnittelija Koulutuspalvelut MaD 365 hannele.santti-ahomaki@jyu.fi
Tarvainen Tarja Taloussihteeri Palvelukeskus T 350.16 maths-finance-servicecentre@jyu.fi

Nanoscience Center (NSC)

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Leinonen Maritta Sihteeri Palvelukeskus / NSC YE 423 ja YN 321 maritta.h.leinonen@jyu.fi
Levänen Heli Henkilöstösihteeri Palvelukeskus T 345.02 heli.m.levanen@jyu.fi
Närhi Taimi Controller Talouspalvelut YN 311 taimi.narhi@jyu.fi
Partanen Eeva Matkasihteeri Palvelukeskus T 350.12 eeva.k.partanen@jyu.fi
Sarkkinen Paula Henkilöstökoordinaattori Palvelukeskus T 345.04 ja YAC 321.1 paula.t.sarkkinen@jyu.fi
Tarvainen Tarja Taloussihteeri Palvelukeskus T 350.06 tarja.h.tarvainen@jyu.fi

Konneveden tutkimusasema

Nimi Nimike Kuvaus Huone Sähköposti
Granberg Sonja Taloussihteeri Konneveden tutkimusasema Kokkola, KyC 335 bioenv-finance-servicecentre@jyu.fi
Hult Tarja Sihteeri Konneveden tutkimusasema Tutkimusrakennus 125 toimisto-konnevesi@jyu.fi