05.10.2018

Liikuntatieteellisen tiedekunnan hallintohenkilöstö / Sport and Health Sciences Administration

Liikuntatieteellisen tiedekunnan johdon, hallintohenkilöstön ja lähipalveluiden yhteystiedot

Liikuntatieteellisen tiedekunnan johto / Faculty Administration

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Heinonen Ari Dekaani / Dean +358408053551 ari.o.heinonen@jyu.fi L 322
Herva Heikki Hallintopäällikkö / Head of Faculty Administration +358504432400 heikki.herva@jyu.fi L 321
Hirvensalo Mirja Varadekaani / Vice Dean Koulutus / Education +358408053944 mirja.hirvensalo@jyu.fi VIV 278
Sipilä Sarianna Varadekaani / Vice Dean Tutkimus ja innovaatiotoiminta / Research and innovation activities +358408053593 sarianna.sipila@jyu.fi VIV 163

Koulutuspalvelut / Student Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Saari Päivi Opintopäällikkö / Head of Student and Academic Affairs Koulutuksen ja opintohallinnon suunnittelu, arviointi ja kehittäminen / Planning, evaluation and development of education and study administration +358408053396 paivi.e.saari@jyu.fi L 319
Kettunen Minna Koulutussuunnittelija / Education Coordinator Liikuntapedagogiikka ja liikunnan yhteiskuntatieteet / Sport Pedagogy and Social Sciences of Sport +358408053955 minna.m.kettunen@jyu.fi L 341.1
Lamberg Helvi Opintosihteeri / Study Secretary Liikunnan käyttäytymis- ja yhteiskuntatieteet / Physical Education and Social Sciences of Sport +358408053391 helvi.lamberg@jyu.fi L 316
Pylkkänen Katja Koulutussuunnittelija / Education Coordinator Liikuntabiologia / Biology of Physical Activity +358408053394 katja.pylkkanen@jyu.fi VIV 229
Rasinaho Minna Koulutussuunnittelija / Education Coordinator Liikuntapedagogiikka / Sport Pedagogy +358504413683 minna.rasinaho@jyu.fi L 336
Sakari Ritva Koulutussuunnittelija / Education Coordinator Terveystieteet / Health Sciences +358408053591 ritva.sakari@jyu.fi L 328
Venäläinen Mervi Opintosihteeri / Study Secretary +358408053400 mervi.venalainen@jyu.fi L 315
Venäläinen Taru Opintosihteeri / Study Secretary Terveystieteet / Health Sciences, Liikuntabiologia / Biology of Physical Activity ja Tanssipedagogiikka / Dance Pedagogy +358408054401 taru.venalainen@jyu.fi L 316

Kansainväliset asiat / International Affairs

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Väisänen Sanna Kansainvälisten asioiden suunnittelija / International Coordinator Kansainvälisyys, opiskelijaliikkuvuus / Internationalisation, student exchange +358503956023 sanna.m.vaisanen@jyu.fi L 318

Hankepalvelut / Project Administration

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Nieminen Alina Hankesihteeri / Project Secretary Hankehallinnon tehtävät, hankkeiden budjetoinnissa avustaminen / Support in project finance administration +358401854967 alina.a.nieminen@jyu.fi L 324

Henkilöstöpalvelut / HR Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Holm Anne Henkilöstökoordinaattori / HR Coordinator Henkilöstöhallinnan tehtävät / Human Resource Management +358408053385 anne-mari.k.holm@jyu.fi L 324.2 / T 341.04

Matkapalvelut / Travel Management Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Herpola Minna Matkasihteeri / Travel Secretary Matkalaskut ja kuluveloitus / Processing of travel and expense claims +358408053384 minna.herpola@jyu.fi VIV 229

Sihteeripalvelut / Secretarial Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Eerola Hanna Sihteeri / Secretary Sihteeripalvelut / Secretary Services +358408055061 hanna.m.eerola@jyu.fi L 320

Talouspalvelut / Financial Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Niskanen Helen Controller Taloussuunnittelu ja -seuranta / Monitoring, evaluation and development of project and financial administration +358503956024 helen.niskanen@jyu.fi L 325
Petman Marja Taloussihteeri / Financial Secretary Osto- ja myyntilaskut / Purchase invoices and sales invoicing +358408053393 marja.petman@jyu.fi T 350.14
Tolonen Mervi Taloussihteeri / Financial Secretary Osto- ja myyntilaskut / Purchase invoices and sales invoicing +358408054687 mervi.v.tolonen@jyu.fi Snowpolis, Vuokatti

TVT- ATK-palvelut / ICT Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Nykänen Esa AV-amanuenssi Ma-To klo 8-13 / Mon-Thu at 8-13 +358505919503 esa.nykanen@jyu.fi L 312

Tekninen osasto / Technical Department

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Hintikka Jukka Laboratoriomestari / Laboratory Technician +358408055162 jukka.e.hintikka@student.jyu.fi VIV 119
Kerminen Markus Laboratoriomestari / Laboratory Technician +358408053202 markus.j.kerminen@jyu.fi LL 111
Roivas Sirpa Laboratorioteknikko / Senior Laboratory Technician +358408053395 sirpa.t.roivas@jyu.fi LL 110
Tukiainen Jouni Laboratorioteknikko / Senior Laboratory Technician +358408053398 jouni.j.tukiainen@jyu.fi LL 111

Viestintä / Communications

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Walker Martta Tiedottaja / Communications Officer +358408054717 martta.a.walker@jyu.fi L 320

Vahtimestarit / Maintenance

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Eerola Aarno-Elias Vahtimestari / Maintenance Manager +358400248128 aarno.eerola@jyu.fi L-rak. ja Viveca
Rantanen Jarmo Vahtimestari / Maintenance Manager +358408054700 jarmo.j.rantanen@jyu.fi L-rak. ja Viveca
Takala Toni Vahtimestari / Maintenance Manager +358408054698 toni.j.takala@jyu.fi L-rak. ja Viveca

Hallimestari / Contact person for the equipment storage

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Räisänen Timo Hallimestari +358408054576 timo.t.raisanen@jyu.fi L 191

Liikuntapaikat.fi - järjestelmä

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone
Harmainen Valtteri Kehittämispäällikkö / Development Manager +358408054282 valtteri.harmainen@jyu.fi VIV 256
Lamberg Anne Tekninen avustaja / Technical Assistant +358405430691 anne.lamberg@jyu.fi VIV 247
Vehkakoski Kirsi Projektipäällikkö / Project Manager +358400247980 kirsi.vehkakoski@jyu.fi VIV 254