Liikunnan käyttäytymis- ja yhteiskuntatieteiden tieteenalaryhmä

Henkilökunta/Staff

Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty
# Nimi Nimike Huone Sähköposti Puhelinnumero Lyhytnumero
A Asunta Piritta Tohtorikoulutettava / Doctoral Student L358 piritta.m.asunta@jyu.fi +358408054852 4852
B Bottas Reijo Yliopistonlehtori / University Lecturer VIV255 reijo.bottas@jyu.fi +358408054738 4738
C Cantell Marja Dosentti / Docent marja.cantell@gmail.com
H Hagger Martin Researchprofessor L335 martin.s.hagger@jyu.fi +358408054799 4800
Hasanen Elina Projektitutkija / project researcher L366 elina.hasanen@jyu.fi
Heikinaro-Johansson Pilvikki Professori / Professor L345 pilvikki.heikinaro-johansson@jyu.fi +358408053943 2112
Heikkinen Hannu Dosentti / Docent OPK 320 hannu.l.t.heikkinen@jyu.fi +358503421346
Hirvensalo Mirja Professor Viv278 mirja.hirvensalo@jyu.fi +358408053944 2119
Huhtiniemi Mikko Tohtorikoulutettava / Doctoral Student L239 mikko.huhtiniemi@jyu.fi +358405081157 2141
Huotari Pertti Lehtori / Lecturer L238 pertti.huotari@jyu.fi +358408053946 2123
Huovinen Terhi Lehtori / Lecturer OPK 101 terhi.huovinen@jyu.fi +358408053947 2106
I Itkonen Hannu Professori / Professor L362 hannu.itkonen@jyu.fi +358503816302 2036
J Jaakkola Timo Lehtori / Lecturer VIV272 timo.jaakkola@jyu.fi +358408053949 2139
K Kalaja Merja Lehtori / Lecturer L337 merja.kalaja@jyu.fi +358408053952
Kalaja Teppo Yliopistonlehtori / University Lecturer L238 teppo.kalaja@jyu.fi +358408053951 2125
Keskinen Ilkka Lehtori / Lecturer L238 ilkka.keskinen@jyu.fi +358408053953 2122
Kettunen Minna Koulutussuunnittelija / Education Coordinator L 341 minna.m.kettunen@jyu.fi +358408053955
Kirjonen Juhani Emeritusprofessori / Professor Emeritus juhani.kirjonen@jyu.fi
Kokkonen Marja Yliopistonlehtori / University Lecturer VIV255 marja.kokkonen@jyu.fi +358408053954 2126
Konttinen Niilo Dosentti / Docent niilo.konttinen@kihu.fi
Kortelainen Jarmo Dosentti / Docent jarmo.kortelainen@uef.fi
Koski Pasi Dosentti / Docent pasi.koski@utu.fi
L Laakso Lauri Emeritusprofessori / Professor Emeritus lauri.h.t.laakso@jyu.fi
Laakso Timo Lehtori / Lecturer L 239 timo.laakso@jyu.fi +358408053956
Laine Antti Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher OPK133 antti.laine@jyu.fi +358408053958 2043
Lee Anna Yliopistonopettaja / University Teacher L363 anna.f.lee@jyu.fi +358408053213 3213
Lintunen Taru Professori / Professor L363 taru.lintunen@jyu.fi +358408053960 2113
Liukkonen Jarmo Professori / Professor VIV279 jarmo.liukkonen@jyu.fi +358408053961 2133
Lounassalo Irinja Tohtorikoulutettavat / Doctoral Students Viv248 irinja.lounassalo@jyu.fi +358408053752 3772
Lumela Pekka Lehtori / Lecturer L239 pekka.lumela@jyu.fi +358408053962 , +358505377708 2124
Lyyra Nelli Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher L331 nelli.lyyra@jyu.fi +358408053950 3950
M Matilainen Pertti Tutkija / Researcher L 357 pertti.matilainen@jyu.fi +358408053963
N Nieminen Pipsa Emeritalehtori / Lecturer Emerita pipsa.nieminen@jyu.fi
Niemistö Donna Tohtorikoulutettava / Doctoral Student Viv248 donna.m.niemisto@jyu.fi +358408053023 3035
O Olin Kalevi Dosentti / Docent
P Palomäki Sanna Yliopistonlehtori / University Lecturer VIV271 sanna.h.palomaki@jyu.fi +358408053967 2117
Penttinen Anu Yliopistonopettaja / University Teacher VIV255 anu.penttinen@jyu.fi +358408053968 2033
Polet Juho Projektitutkija / project researcher L335 juho.j.polet@student.jyu.fi +358408054625 4625
Polvi Singa Dosentti / Docent singa.polvi@aina.fi
R Rasinaho Minna Amanuenssi / Coordinator of Academic Affairs L336 minna.rasinaho@jyu.fi +358504413683
Rintala Harri Yliopistonopettaja / University Teacher L223 harri.rintala@jyu.fi +358408053145 4145
Rintala Pauli Professori / Professor L340 pauli.rintala@jyu.fi +358400247424 2103
Ruiz Cerezo Montserrat (Montse) Lehtori / Lecturer VIV286 montse.ruiz@jyu.fi +358408053969 2120
Ryba Tatiana Dosentti / Docent tatiana.ryba@jyu.fi
S Salin Kasper Tutkijatohtori / Postdoctoral Researcher L339 kasper.salin@jyu.fi +358408053964 2138
Salmikangas Anna-Katriina Yliopistotutkija / Senior Researcher RuuE210 anna-katriina.salmikangas@jyu.fi +358408053970 2038
Siljamäki Mariana Yliopistonlehtori / University Lecturer L366 mariana.siljamaki@jyu.fi +358408053971 2137
Silvennoinen Martti Dosentti / Docent martti.silvennoinen@jyu.fi
Simula Mikko Yliopistonlehtori/Lecturer L344 mikko.simula@jyu.fi +358408053126 4126
Soini Markus Lehtori / Lecturer VIV272 markus.soini@jyu.fi +358504414022 2129
Suomi Kimmo Professori / Professor L367 kimmo.suomi@jyu.fi +358408053973 2040
Szerovay Mihaly Tohtorikoulutettava / Doctoral Student L339 mihaly.szerovay@jyu.fi +358408053600 4500
Sääkslahti Arja Yliopistotutkija / Senior Researcher L343 arja.saakslahti@jyu.fi +358408053974 2105
T Telama Risto Emeritusprofessori / Professor Emeritus risto.r.telama@jyu.fi
Tervo Erkki Emerituslehtori / Lecturer Emeritus erkki.o.tervo@jyu.fi
Toivonen Hanna-Mari Tohtorikoulutettava / Doctoral Student L326 hanna-mari.h-m.toivonen@student.jyu.fi +358408054869 4869
V Varstala Väinö Emerituslehtori / Lecturer Emeritus vaino.varstala@jyu.fi
Vehmas Hanna Yliopistonlehtori / University Lecturer L344 hanna.m.vehmas@jyu.fi +358408053977 2034
Veijola Soile Dosentti / Docent soile.veijola@ulapland.fi
Viita Ossi Dosentti / Docent
Vuolle Pauli Emeritusprofessori / Professor Emeritus pauli.vuolle@jyu.fi
Y Yang Xiaolin Dosentti / Docent xiaolin.yang@likes.fi