Viestintäpalvelut

Viestintäpalvelujen henkilöstö

Viestintäpalvelut on osa yliopiston tutkimus- ja kampuspalveluita. Tutkimus- ja kampuspalveluita johtaa yhteysjohtaja Anu Mustonen, jonka tehtäviin kuuluvat myös johdon viestintä- ja PR-tuki.

Viestintäpalveluiden yleinen sähköpostiosoite: viestinta@jyu.fi

Viestintäpalvelut

Yliopistoviestintä

Agora, AgB-siipi, 3. krs.

Harjula Liisa, viestintäpäällikkö
liisa.harjula@jyu.fi
puh. 040 805 4403

Hassinen Kirke, harjoittelija
kirke.m.hassinen@jyu.fi
puh. 040 805 3638

Helin Markku, kielenkääntäjä (osa-aikainen)
markku.t.helin@jyu.fi
puh. 040 805 3403

Kananen Anitta, tiedottaja
anitta.kananen@jyu.fi
puh. 040 805 4142

Korhonen Jussi, kielenkääntäjä
jussi.t1.korhonen@jyu.fi
puh. 040 805 3482

Laapotti Sari, tiedottaja
sari.laapotti@jyu.fi
puh. 040 805 3575

Lehtovaara Katri, tiedottaja
katri.lehtovaara@jyu.fi
puh. 040 805 3097

Leskinen Elina, tiedottaja
elina.leskinen@jyu.fi
puh. 050 581 8351

Suontausta Tuomo, kielenkääntäjä (osa-aikainen)
tuomo.suontausta@jyu.fi
puh. 014 666 375

Valpe Kati, tiedottaja
kati.valpe@jyu.fi
puh. 0400 247 458

Digitaalinen viestintä

Agora, AgB-siipi, 3. krs.

Kimari Miikka, viestintäpäällikkö
miikka.kimari@jyu.fi
puh. 050 522 2015

Dziubek Kinga, viestintäsihteeri
kinga.dziubek@jyu.fi
puh. 040 805 5151

Helimäki Marja-Liisa, viestintäsihteeri (osa-aikainen)
marja-liisa.helimaki@jyu.fi
puh. 040 805 3779

Häkämies Kirsi, viestintäsihteeri
kirsi.m.hakamies@jyu.fi
puh. 040 805 4249

Karppinen Valtteri, tekninen avustaja
valtteri.j.karppinen@student.jyu.fi

Koskinen Marja, viestintäsihteeri
marja.a.koskinen@jyu.fi
puh. 040 805 3764

Minkkinen Martti, graafikko
martti.t.minkkinen@jyu.fi
puh. 040 805 4266

Vänskä-Kauhanen Tarja, verkkoviestintävastaava
tarja.vanska-kauhanen@jyu.fi
puh. 050 361 0971

Kumppanuudet

Agora, AgB-siipi, 5. krs.

Fadjukoff Päivi, kumppanuuspäällikkö (työstä vapaalla)
paivi.fadjukoff@jyu.fi
puh. 050 518 1410

Freyberg Satu, kumppanuuspäällikkö
satu.freyberg@jyu.fi
puh. 040 805 3834

Heilala-Rasimov, Taru-Maija, tapahtumavastaava
taru-maija.heilala@jyu.fi
puh. 040 805 4486

Pitkänen Mikko, kumppanuusasiantuntija (työstä vapaalla)
mikko.h.pitkanen@jyu.fi
puh. 0400 247 409

Ruodemäki Asta, tiedottaja 
asta.ruodemaki@jyu.fi
puh. 050 361 0979

Takala Toivo, erikoissuunnittelija
toivo.takala@jyu.fi
puh. 050 562 0419

Tuomainen Eila, viestintäsihteeri
eila.k.tuomainen@jyu.fi
puh. 050 428 5221

Markkunen Tuula, asiakassihteeri
tuula.markkunen@jyu.fi
puh. 040 805 3232

Saarikoski Anne, palvelupisteen hoitaja
anne.m.saarikoski@jyu.fi
puh. 040 805 4840

Saharinen Seija, asiakassihteeri
seija.saharinen@jyu.fi
puh. 040 805 4276

Vaara-Sjöblom Elina, kumppanuuskoordinaattori (Kokkolan yliopistokeskus Chydenius)
elina.vaara-sjoblom@chydenius.fi
puh. 044 788 7049


Markkinointi

Agora, AgB-siipi, 3. krs.

Hyvärinen Jenni, markkinointivastaava
jenni.m.hyvarinen@jyu.fi
puh. 040 805 4466

Kangasniemi Heta, markkinointisuunnittelija
heta.kangasniemi@jyu.fi
puh. 040 805 3911

Opiskelijalähettiläät
opiskelijalahettilaat@jyu.fi

Yhteystiedot

Viestintäpalvelut
PL 35
40014 Jyväskylän yliopisto

Käyntiosoite:
Mattilanniemi 2
Agora, AgB313.1, 3. krs

tiedotus[a]jyu.fi
puhelintiedot ks. Henkilöstö