JSBE opetus- ja tutkimushenkilöstö / JSBE Faculty and doctoral students

JSBE opetus- ja tutkimushenkilöstön sekä tohtorikoulutettavien yhteystiedot

Economics / Taloustiede

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Haapanen Mika Senior researcher / Yliopistotutkija +358405767800 mika.p.haapanen@jyu.fi AgD315.3 Economics
Heikkilä Jussi Project Researcher / Projektitutkija +358503715104 jussi.heikkila@jyu.fi AgD314.2B Economics
Heimonen Kari Professor / Professori +358400247414 kari.heimonen@jyu.fi AgD314.3 Economics
Hukkanen Toni University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054688 toni.k.hukkanen@jyu.fi AgD311.4B Economics
Huuskonen Jussi Project Researcher / Projektitutkija +358408055016 jussi.j.t.huuskonen@jyu.fi Ag.D314.2 Economics
Hyytinen Ari Professor / Professori Vice Dean, Research +358405767850 ari.t.hyytinen@jyu.fi AgD312.4 Economics
Jokinen Juho Project Researcher / Projektitutkija +358405767807 juho.p.jokinen@jyu.fi AgD312.2A Economics
Junttila Juha Professor / Professori +358404856309 juha-pekka.j-p.junttila@jyu.fi AgD312.3 Economics
Juvonen Petteri Doctoral Student / Tohtorikoulutettava Economics
Karhunen Hannu Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori hannu.a.karhunen@jyu.fi Economics
Kari Jaana Project Researcher / Projektitutkija +358407122127 jaana.t.kari@jyu.fi AgD313.2B Economics
Kuusela Annika Doctoral Student / Tohtorikoulutettava annika.m.kuusela@student.jyu.fi Economics
Kärkkäinen Samu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava samu.p.p.karkkainen@jyu.fi AgD314.2A Economics
Lahtonen Jukka Project Researcher / Projektitutkija +358405767819 jukka.p.lahtonen@jyu.fi AgB323.2 Economics
Laine Liisa Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +18572646796 liisa.t.laine@jyu.fi Economics
Lehkonen Heikki University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767822 heikki.lehkonen@jyu.fi AgD314.4B Economics
Maliranta Mika Professor / Professori Kindly see also my homepage: http://staff.etla.fi/maliranta/index.html +358503698054 mika.maliranta@etla.fi AgD313.4B Economics
Mangeloja Esa Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767825 esa.mangeloja@jyu.fi AgD314.4A Economics
Nieminen Mika Postdoctoral researcher / Tutkijatohtori +358504016350 mika.p.nieminen@jyu.fi AgD312.2B Economics
Ollikainen Jani-Petteri Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055121 jani.j-p.ollikainen@student.jyu.fi Economics
Pehkonen Jaakko Professor / Professori Head of Economics +358503732133 jaakko.k.pehkonen@jyu.fi AgD313.4A Economics
Pekkarinen Jukka Professor of Practice +358 40 805 4224 jukka.pekkarinen@jyu.fi AgD314.2C Economics
Raatikainen Juhani University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767835 juhani.raatikainen@jyu.fi AgD311.4A Economics
Seppälä Ville Doctoral Student / Tohtorikoulutettava ville.t.seppala@jyu.fi AgD311.2B Economics
Sieppi Antti Doctoral Student / Tohtorikoulutettava antti.sieppi@jyu.fi AgD313.2C Economics
Strifler Matthias University Teacher / Yliopistonopettaja matthias.m.strifler@student.jyu.fi AgD311.2A Economics
Syrén Susanne Doctoral Student / Tohtorikoulutettava susanne.m.syren@student.jyu.fi AgD313.2A Economics
Tervo Hannu Professor / Professori +358405767847, +358503062174 hannu.t.tervo@jyu.fi AgD315.2 Economics
Tohmo Timo Senior researcher / Yliopistotutkija +358405767848 timo.j.tohmo@jyu.fi AgD315.4A Economics
Uusitalo Roope Professor / Professori +358408054863 roope.h.uusitalo@jyu.fi AgD313.3 Economics
Viinikainen Jutta Professor / Professori +358405767804 jutta.viinikainen@jyu.fi AgD315.4B Economics

Management and Leadership / Johtaminen

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Aaltio Iiris Professor / Professori +358405767795 iiris.aaltio@jyu.fi AgD424.3 Management and leadership
Auvinen Tommi University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767798 tommi.p.auvinen@jyu.fi AgD425.1B Management and leadership
Haapamäki Laura Course Secretary / Kurssisihteeri laura.m.haapamaki@jyu.fi Ag.D426.4 Management and Leadership / Johtaminen
Hakanen Mila Doctoral Student / Tohtorikoulutettava mila.hakanen@jyu.fi Management and leadership
Heikkinen Suvi Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408053319 suvi.s.heikkinen@jyu.fi AgD426.4C Management and leadership
Häyrynen Heli Doctoral Student / Tohtorikoulutettava heli.t.hayrynen@student.jyu.fi Management and leadership
Kangas Emilia Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408055026 emilia.e.kangas@student.jyu.fi Management and leadership
Kesänen Anni Doctoral Student / Tohtorikoulutettava AgD411.2A Management and Leadership
Kivijärvi Marke Project Researcher / Projektitutkija +358 40 805 4793 marke.t.kivijarvi@jyu.fi AgD426.4B Management and leadership
Kokko Tuomas University Teacher / Yliopistonopettaja tuomas.t.kokko@student.jyu.fi AgD426.4D Management and leadership
Kotilainen Sofia Research Assistant / Tutkimusavustaja +358408055066 sofia.p.kotilainen@jyu.fi Ag.D411.2 Management and leadership
Lämsä Anna-Maija Professor / Professori +358405767823 anna-maija.lamsa@jyu.fi AgD424.4 Management and leadership
Malin Virpi University Teacher / Yliopistonopettaja Pedagogical Director +358408054624 virpi.malin@jyu.fi AgD425.3A Management and leadership
Nie Dan Project Researcher / Projektitutkija dan.d.nie@student.jyu.fi AgD426.4A Management and leadership
Oksanen Minna University Teacher / Yliopistonopettaja +358408055111 minna.t.oksanen@jyu.fi Ag.D426.4 Management and Leadership
Riivari Elina Project Researcher / Projektitutkija +358408054527 elina.riivari@jyu.fi AgD425.3B Management and leadership
Saarikoski Annika Doctoral Student / Tohtorikoulutettava annika.saarikoski@jyu.fi Management and leadership
Sajasalo Pasi University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767837 pasi.sajasalo@jyu.fi AgD425.1A Management and leadership
Shatilova Irina Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054771, +358458096622 irina.i.shatilova@jyu.fi AgD422.1C Management and leadership
Sintonen Teppo Lecturer / Lehtori +358405767842 teppo.sintonen@jyu.fi AgD424.2B Management and leadership
Storhammar Esa Senior Researcher / Erikoistutkija +358503109977 esa.t.storhammar@jyu.fi AgD424.2A Management and leadership
Takala Tuomo Professor / Professori Head of Management and Leadership +358503547566 tuomo.a.takala@jyu.fi AgD425.2 Management and leadership
Wang Qian Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054760 qian.w.wang@jyu.fi AgD422.1D Management and leadership

Accounting / Laskentatoimi

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Järvenpää Marko Professor / Professori Head of Accounting and Commercial Law +358405767809 marko.j.jarvenpaa@jyu.fi AgD414.2 Accounting
Katajamäki Tiina University Teacher / Yliopistonopettaja +358408055192 tiina.e.katajamaki@jyu.fi AgD413.3A Accounting
Kettunen Jaana University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767816 jaana.m.kettunen@jyu.fi AgD412.2A Accounting
Mättö Toni University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767827 toni.m.matto@jyu.fi AgD412.2A Accounting
Pellinen Jukka Professor / Professori +358504280803 jukka.o.pellinen@jyu.fi AgD412.3 Accounting
Pietiläinen Matleena University Teacher / Yliopistonopettaja +358408053139 matleena.pietilainen@jyu.fi AgD411.1A Accounting
Rautiainen Antti Associate Professor / Apulaisprofessori +358405767836 antti.i.rautiainen@jyu.fi AgD413.2 Accounting
Salminen Pekka Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767838 pekka.o.salminen@jyu.fi AgD413.3B Accounting
Sippola Kari Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358405767843 kari.sippola@jyu.fi Ag412.2B Accounting

Marketing / Markkinointi

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Alajoutsijärvi Kimmo Professor / Professori +358405047418 kimmo.alajoutsijarvi@jyu.fi AgD423.1 Marketing
Aslam Bilal Doctoral Student / Tohtorikoulutettava bilal.m.aslam@student.jyu.fi AgD422.1A Marketing
Cheng Hong Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358405962888 hong.h.cheng@jyu.fi AgD422.1B Marketing
Haapio Hannele projektitutkija hannele.m.haapio@jyu.fi Marketing
Hepola Janne Project Researcher / Projektitutkija janne.m.hepola@jyu.fi AgD421.3B Marketing
Karjaluoto Heikki Professor / Professori Vice Dean, Education, Head of Marketing +358405767814 heikki.karjaluoto@jyu.fi AgD423.2 Marketing
Leppäniemi Matti University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054646 matti.leppaniemi@jyu.fi AgD422.3A Marketing
Mero (os. Järvinen) Joel University Teacher / Yliopistonopettaja +358408053542 joel.jarvinen@jyu.fi AgD422.2A Marketing
Munnukka Juha Senior researcher / Yliopistotutkija +358405767826 juha.t.munnukka@jyu.fi AgD422.3B Marketing
Nyrhinen Jussi Project Researcher / Projektitutkija +358408054459 jussi.nyrhinen@jyu.fi AgD421.2B Marketing
Panjwani Jay Doctoral Student / Tohtorikoulutettava jay.k.panjwani@student.jyu.fi AgD421.3A Marketing
Salonen Ville Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358440454558 ville.s.salonen@jyu.fi Marketing
Shaikh Aijaz A. University Teacher / Yliopistonopettaja +358469516017 aijaz.a.shaikh@jyu.fi AgD421.1 Marketing
Taiminen (os. Lipiäinen) Heini Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +35840 805 4556 heini.taiminen@jyu.fi AgD422.2B Marketing
Taiminen Kimmo Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054155 kimmo.taiminen@jyu.fi AgD421.2A Marketing
Ukpabi Dandison Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358469545966 dandison.c.ukpabi@jyu.fi AgD421.3C Marketing
Uusitalo Outi Professor / Professori +358400247996 outi.uusitalo@jyu.fi AgD423.3 Marketing

Strategy and Entrepreneurship / Strategia ja yrittäjyys

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Häggman Susanna Project Researcher / Projektitutkija susanna.r.e.haggman@jyu.fi AgC321.2A Strategy and Entrepreneurship
Hämäläinen Susanna Project Manager / Projektipäällikkö susanna.m.hamalainen@jyu.fi Ag.C321.4 Strategy and Entrepreneurship
Kansikas Juha Senior Lecturer / Yliopistonlehtori +358405767811 juha.kansikas@jyu.fi AgC321.4C Strategy and Entrepreneurship
Korhonen Satu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava satu.m.m.korhonen@jyu.fi AgD411.2C Strategy and Entrepreneurship
Lamberg Juha-Antti Professor / Professori +358505771698 juha-antti.lamberg@jyu.fi H210 Strategy and Entrepreneurship
Ojala Anu Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054234 anu.m.ojala@jyu.fi AgC321.2B Strategy and Entrepreneurship
Pajunen Kalle Professor / Professori Head of Strategy and Entrepreneurship +358408054815 kalle.pajunen@jyu.fi AgC321.5 Strategy and Entrepreneurship
Patja Päivi University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767839 paivi.m.patja@jyu.fi AgC321.4C Strategy and entrepreneurship
Peltoniemi Mirva Senior Researcher / Yliopistotutkija +358408054943 mirva.peltoniemi@jyu.fi AgC322.3A Strategy and Entrepreneurship
Suoranta Mari Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358405085552 mari.suoranta@jyu.fi Agora C322 Strategy and Entrepreneurship

Corporate Environmental Management / Ympäristöjohtaminen

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Baumeister Stefan University teacher / Yliopistonopettaja +358408054122 stefan.c.baumeister@jyu.fi AgC326.2B Corporate Environmental Management
Heiskanen Jukka P. University Teacher / yliopistonopettaja +358(0)408055113 jukka.p.heiskanen@jyu.fi Ag.C324.2 Corporate Environmental Management
Hämäläinen Sari University teacher / Yliopistonopettaja +358405767805 sari.m.hamalainen@jyu.fi AgC326.2C Corporate Environmental Management
Joensuu Kristiina University Teacher / Yliopistonopettaja kristiina.joensuu@jyu.fi AgC326.1D Corporate Environmental Management
Kuhmonen Irene Doctoral Student / Tohtorikoulutettava irene.a.kuhmonen@jyu.fi AgC326.1C Corporate Environmental Management
Näyhä Annukka Postdoctoral Researcher / Tutkijatohtori +358408054817 annukka.nayha@jyu.fi Kärki Ab355 Corporate Environmental Management
Onkila Tiina Senior researcher / Yliopistotutkija +358405767818 tiina.onkila@jyu.fi AgC325.2B Corporate Environmental Management
Pesonen Hanna Professor / Professori Dean, Head of Corporate Environmental Management +358503732132 hanna-leena.pesonen@jyu.fi AgC326.3 Corporate Environmental Management
Ruggiero Salvatore Doctoral Student / Tohtorikoulutettava +358408054583 salvatore.ruggiero@jyu.fi AgC326.2A Corporate Environmental Management
Sarna Bhavesh Doctoral Student / Tohtorikoulutettava bhavesh.b.sarna@jyu.fi AgC326.1B Corporate Environmental Management
Siltaoja Marjo Senior Researcher / Yliopistotutkija +358405767841 marjo.siltaoja@jyu.fi AgC325.3B Corporate Environmental Management
Stucki Tobias Visiting Researcher tobias.m.stucki@jyu.fi AgC325.3 Corporate Environmental Management
Ulvila Kukka-Maaria University Teacher / Yliopistonopettaja +358405767849 kukka-maaria.ulvila@jyu.fi Corporate Environmental Management
Vaskelainen Taneli Doctoral Student / Tohtorikoulutettava taneli.vaskelainen@jyu.fi AgC326.1C Corporate Environmental Management

Corporate Communication / Viestinnän johtaminen

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Aldea-Löppönen Andra Project Researcher / Projektitutkija +358408055047 andra.a.aldea-lopponen@jyu.fi Ag.D411.2 Corporate Communication
Asunta Laura University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054962 laura.asunta@jyu.fi AgD426.1 Corporate Communication
Cederberg Susanne tutkimusavustaja
Halff Gregor Professor Visiting professor (part time) 1.1.2018-31.12.2021 Corporate Communication
Lievonen Matias Doctoral Student / Tohtorikoulutettava matias.lievonen@jyu.fi AgD411.2D Corporate Communication
Luoma-aho Vilma Professor / Professori +358408053098 vilma.luoma-aho@jyu.fi AgD426.3 Corporate Communication
Reinikainen Hanna Project Researcher / projektitutkija +358 50 5821885 hanna.m.reinikainen@student.jyu.fi Corporate Communication
Ruggiero Aino-Maria University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054830 aino.ruggiero@jyu.fi AgD426.2 Corporate Communication
Syvänen Salla Doctoral student / tohtorikoulutettava salla.k.syvanen@jyu.fi Corporate Communication
Vos Marita Professor / Professori +358504410358 marita.vos@jyu.fi Ag D426.2 Corporate Communication

Commercial law / Kauppaoikeus

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Sähköposti Huone Oppiaine
Antikainen Mikko University Teacher / Yliopistonopettaja +358408054718 mikko.j.antikainen@jyu.fi AgD315.1A Commercial law
Ollila Riitta Lecturer / Lehtori +358400680757 riitta.h.ollila@jyu.fi AgD315.1B Commercial law